Simav’da ilk kanatlı hayvan mezatı

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Kanatlı Süs Hayvanları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği tarafından ilki düzenlenen ve protokol üyelerinin de katıldığı mezatta, yüzlerce kanatlı hayvan vatandaşların beğenisine sunuldu.Dernek...

Simav’da ilk kanatlı hayvan mezatı

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Kanatlı Süs Hayvanları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği tarafından ilki düzenlenen ve protokol üyelerinin de katıldığı mezatta, yüzlerce kanatlı hayvan vatandaşların beğenisine sunuldu.

Dernek Başkanı Orkun Berkan, ilk defa kurulan mezat etkinliğine, Ege Bölgesi’nin bir çok il ve ilçesinden yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Kanatlı hayvan yetiştiricisi Ali Ulus, bölgenin olduğu kadar, yurt içi ve yurt dışında da değerli olan kanatlı cinslerin Simav’da bulunduğunu belirtti. Bazı güvercin cinslerinin, uçuş özellikleri hakkında bilgi aktaran Kadir Sülün, yüksekten uçan ve oyun kuşu adıyla anılan şeş cinsi güvercinin tanıtımını yaptı.

Uşak Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği Başkanı Metin Gül, Simavlılar’ın etkinliğe gösterdikleri ilginin önemsenmesi gerektiğini belirtirken, Hüsüm Mahallesi Muhtarı Bülent Babur, derneğin kuruluşu için tereddütlerinin ne kadar yersiz olduğunu belirtirken, Hüsüm Mahallesi’nin turizm canlılığından memnun olduklarını söyledi.

İlk mezatı takip eden Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav’da 2018 yılının ilk kurulan derneği ünvanını alan Simav Kanatlı Süs Hayvanları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği için gayret gösteren Başkanı ve üyelerine başarılar diledi.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ise, Hüsüm Mahallesi’ne yeni bir salon yapacaklarını belirtti. Özkan, “Simav’a turizm canlılığı kazandıran derneğin bu haftaki etkinliğine katılan ve katılımdaki yapılan kur’ada ismi çıkan aileleri Eynal Kaplıcaları’nda, ailecek misafir edecekleri müjdesini verirken, katılımcılardan büyük alkış topladı.

Simav Kanatlı Süs Hayvanları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği’nin mezat ekinliğine, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Sayit Bayramoğlu, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı İbrahim Erşil, AK Parti Simav İlçe Başkanı Avukat Adil Biçer ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda kanatlı hayvan severler katıldı.(MEİ-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35