banner43

Şehit polis Erol Aktürk Manisa'dan gözyaşlarıyla uğurlandı (2)

İZMİR'DE DUYGUSAL TÖREN Cizre'de teröristlerce şehit edilen özel harekat polisi Erol Aktürk için, İzmir'in Bostanlı Beşikçioğlu Cami'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Şehit polis memurun tabutu, tören kıtası ve ailesi tarafından,...

Şehit polis Erol Aktürk Manisa'dan gözyaşlarıyla uğurlandı (2)

İZMİR'DE DUYGUSAL TÖREN
Cizre'de teröristlerce şehit edilen özel harekat polisi Erol Aktürk için, İzmir'in Bostanlı Beşikçioğlu Cami'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Şehit polis memurun tabutu, tören kıtası ve ailesi tarafından, tekbirlerle, cami avlusundaki musalla taşına bırakıldı. Bu arada, şehit polisin annesi Aliye Aktürk, eşi Şule Aktürk, kızları Rümeyza Aktürk, Tuğba Aktürk ve oğlu Mehmet Akif Aktürk, yakınlarıyla kendilerine ayrılan bölüme geçti.
Acılı anne Aliye Aktürk'ün oğlunun ardından söyledikleri, törene katılanları gözyaşlarına boğdu. Eşini de oğlu gibi 43 yaşında kaybeden Aliye Aktürk, "Babana misafir olacaksın bugün. Çocuklarının mürüvetini göremedin, Erol'um, Erol'um. Melek yüzlüydün Erol'um" sözleriyle acısını haykırdı.
Şehit polis memurunun oğlu Mehmet Akif Aktürk ise babasının tabutunun başından biran olsun ayrılmadı. Tabutun başında tören kıtasının yanı sıra özel harekat polisleri de saygı nöbeti tuttu.
Törende aileyi, Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile askeri yetkililer ve şehit polisin silah arkadaşları yalnız bırakmadı.
Yaklaşık 6 yıldır görevli olduğu Manisa'daki ailesinin yanında bir hafta izin yaptıktan sonra 15 gün önce Cizre'ye dönen 20 yıllık polis memuru Erol Aktürk'ün cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından Işıkkent Polis Şehitliği'nde son yolculuğuna uğurlandı.

Taylan YILDIRIM/İZMİR ()-

FOTOĞRAFLI 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35