Saray Mahallesi’ne iki yatırım daha

Pursaklar Belediyesi’nin ilçe genelinde art arda yükselen projelerine iki yenisi daha eklendi. Saray Mahallesi’nde inşaatı başlayan düğün salonu ve eğitim kültür yurt binası bölgenin büyük bir ihtiyacına cevap verecek.Pursaklar Belediyesi...

Saray Mahallesi’ne iki yatırım daha

Pursaklar Belediyesi’nin ilçe genelinde art arda yükselen projelerine iki yenisi daha eklendi. Saray Mahallesi’nde inşaatı başlayan düğün salonu ve eğitim kültür yurt binası bölgenin büyük bir ihtiyacına cevap verecek.

Pursaklar Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim kültür ve yurt binası ile düğün ve kınalarda kullanılmak üzere hazırlanan sosyal tesis binasının inşaatı başladı. Zemin ve üç kat olarak toplamda 5 kat olarak inşa edilen eğitim kültür ve yurt binasının temeli atılarak beton atma çalışmaları başladı. İçerisinde asansörü bulunan tesiste çok amaçlı salon, kreş ve etüt odaları, yemekhane ve yönetici odaları ile çocuk oyun grupları yer alacak. Selçuklu Türk mimarisine göre tasarlanan projenin Haziran 2018’de tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

İkinci proje olan düğün ve kına gecelerinde kullanılmak üzere hazırlanan sosyal tesis binasının inşaatında büyük mesafe kat edildi. Tek kat olarak inşa edilen sosyal tesis, 670 metrekare alan üzerine oturtuldu. 420 metrekare oturma alanı (salonu) bulunan sosyal tesis içinde mutfak, servis alanları, sanatçı odası, tekniker odası yer alıyor. Selçuklu Türk mimari unsurlarına göre tasarlanan bu projenin de Mayıs 2018’de tamamlanarak halkın hizmetine sunulması planlanıyor.

Pursaklar’da yatırımların devam ettiğini belirten Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Hemşehrilerimize hizmet etmeye, ilçemizi geleceğe taşımaya devam ediyoruz. Bu projelerimizi de en kısa sürede tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. İlçemiz için hayırlı olsun” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35