Otizmli cocuklarin kayak keyfi

- Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezine gelen otistik öğrenciler, eğitmenleriyle kayak yaptı

Otizmli cocuklarin kayak keyfi

KARS (AA) - Ankara’dan kamp için Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezine gelen otistik öğrenciler, karın keyfini çıkardı.

Kış turizminin önemli merkezlerinden Cıbıltepe’de kamp yapan Ankara Otistik Okulu öğrencileri, 1. etap pistlerde eğitmenleri eşliğinde kayak yaptı.

Eğitmen Mustafa Kemal Gültekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 yıldır Sarıkamış'ta kayak yaptıklarını ve bunu geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Çocukların sosyalleşmesi sağlamayı amaçladıklarını belirten Gültekin, şunları söyledi:

"Aslında bizim yaptığımız spor çalışmaları genelde bir araçtır. Çocuğun sosyalleşmesi ve ailesiyle zaman geçirebilmesi için sporu ve hareket eğitimini araç olarak kullanıyoruz. Sarıkamış'taki pistler ve doğal güzellikler çocuklarımız için son derece faydalı oldu. Kayağın temel kurallarını 3 gün içinde öğrendiler. Önümüzdeki yıl geniş çaplı bir kamp yapmayı düşünüyoruz."

Eğitmen Hüseyin Saka da çocukların bu tür aktivitelerle öz güvenlerinin daha çok artığını ve bağımsız hareket etmeyi öğrendiklerini vurgulayarak, "Ankara’da atletizm ve masa tenisi ile ilgilenen çocuklarımızdan bazıları bu yıl kayak yapmayı tercih ettiler. Sarıçam ormanları arasında kayak yapmanın keyfini yaşadılar ve bundan çok mutlu oldular" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35