banner43

Orman kenarında deniz manzaralı öğrenci yurdu

Doğuş Esat BERME/MARMARİS (Muğla),() - MUĞLA'nın Marmaris İlçesi İçmeler Mahallesi'ndeki etrafı kızılçam ormanlarıyla kaplı, orman ve deniz manzaralı otel, öğrenci yurduna dönüştürüldü. Lüks otel konforuna sahip yurdun tüm odalarında...

Orman kenarında deniz manzaralı öğrenci yurdu

Doğuş Esat BERME/MARMARİS (Muğla),() - MUĞLA'nın Marmaris İlçesi İçmeler Mahallesi'ndeki etrafı kızılçam ormanlarıyla kaplı, orman ve deniz manzaralı otel, öğrenci yurduna dönüştürüldü. Lüks otel konforuna sahip yurdun tüm odalarında plazma, klima ve 24 saat sıcak su bulunuyor.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne ait İçmeler Mahallesi'ndeki dağlık ve ormanlık alanın eteğinde bulunan, 'Park Panorama' adlı 4 yıldızlı otel, Mağla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu'nun (MTMYO) öğrencilerine yurt olarak hizmet vermeye başladı. 1991'de kullanımı 49 yıllığına Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'na (TESK) verilen arazi üzerine 2002'de inşa edilen otelin, okula ve sonrasında öğrenci yurduna dönüştüğünü bildiren MTMYO Müdürü Zekeriya Bingöl, "2012-2013 öğrenim yılında hizmete giren okulumuzun öğrencilerden, gerek ulaşım zorluğu gerekse kiraların pahalılığından ötürü yurt talebi geliyordu. Okulumuzun hemen yanıbaşındaki TESK'in kullanımındaki otelin yurda dönüştürülmesi için girişimlerde bulunduk. Mülk sahibi olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesindeki Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne başvurumuzu yaptık. 2015 Nisan ayında Bakanlığın olur vermesiyle birlikte otel, 24 seneliğine üniversitemize devredildi. Sözleşme imzalandıktan sonra yaptığımız ufak tefek değişikliklerin ardından bina Mayıs 2015'te kız ve erkek öğrencilerimize yurt olarak hizmet vermeye başladı. Şu anda 114 öğrencimiz burada konaklıyor" dedi.
Zekeriya Bingöl, 2016 yılında şimdiden anlaşması yapılan 4 kongre için otelde yer ayırtıldığını belirterek kongrelerin sayısını arttırmak istediklerini kaydetti.
ÖĞRENCİLER DE MEMNUN
İki kişilik odalarda kalanlar konaklama ücreti olarak kişi başı 300, 3 kişilik odalarda kalanlar ise 225'er lira aylık ücret ödüyor. Otelde konaklayan Turizm Rehberlik Bölümü öğrencisi ve okul temsilcisi Fadime Korkmaz, "İnanması çok zor ama cennetin ortasındaki bir tesiste 5 yıldızlı konfor içindeyiz. Mayıs ayı ile birlikte yurdun havuzunu da kullanmaya başlayacağız. Bize bu imkanları sağlayanlara teşekkür ederiz" dedi. Animasyon Bölümü öğrencisi Ulaş Yalınkaya da "Marmaris güzel, yurdumuz çok güzel. Okul bitince burayı çok özleyeceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAF

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35