Ordu’da sokaklar ıssız kaldı, işçiler görevine devam etti

SOKAK, CADDE VE SAHİL BANTLARINDA İNSAN YOĞUNLUĞU GÖRÜLMEZKEN, 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NDA TEMİZLİK İŞÇİLERİ, BELEDİYE EKİPLERİ, EMNİYET GÜÇLERİ VE ÇALIŞMAK ZORUNDA OLAN KİŞİLER GÖREVLERİNİN BAŞINDA BULUNDU. HER YIL 1 MAYIS TARİHİNDE KUTLANAN VE MEYDANLARDA İNSAN YOĞUNLUĞUNUN YAŞANDIĞI İŞÇİ BAYRAMI, DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BU YIL TÜRKİYE'DE KUTLANMADI.

Ordu’da sokaklar ıssız kaldı, işçiler görevine devam etti

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) nedeniyle Ordu’da sokak ve caddeler ıssız kaldı. İşçiler ve görevliler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olmasına rağmen görevlerini sürdürdü.

Türkiye’de dün gece itibariyle, 30 büyükşehirde ve Zonguldak’ta 3 günlüğüne sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmesinin ardından Ordu’da sokak ve caddeler adeta bomboş kaldı. Sokak, cadde ve sahil bantlarında insan yoğunluğu görülmezken, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde temizlik işçileri, belediye ekipleri, emniyet güçleri ve çalışmak zorunda olan kişiler görevlerinin başında bulundu. Her yıl 1 Mayıs tarihinde kutlanan ve meydanlarda insan yoğunluğunun yaşandığı işçi bayramı, dünyayı etkisi altına alan korona virüs tedbirleri kapsamında bu yıl Türkiye’de kutlanmadı.

Öte yandan polis ve jandarma ekipleri, şehrin giriş ve çıkışlarında denetimlerini sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35