Nakil sırasını verdi, ATV hediye edildi

AĞRI'nın Doğubayazıt İlçesi'nde böbrek nakli beklerken, kendisinden daha acil durumdaki bir çocuğa sırasını veren bedensel engelli 31 yaşındaki Mesut İrvül'e hayırsever bir iş kadını tarafından ATV hediye edildi. Doğubayazıt Barış...

Nakil sırasını verdi, ATV hediye edildi
AĞRI'nın Doğubayazıt İlçesi'nde böbrek nakli beklerken, kendisinden daha acil durumdaki bir çocuğa sırasını veren bedensel engelli 31 yaşındaki Mesut İrvül'e hayırsever bir iş kadını tarafından ATV hediye edildi.
Doğubayazıt Barış Mahallesi'nde oturan Fatma- İsmail İrvül çiftinin 6 çocuğundan dördüncüsü Mesut 19 yaşındayken 2 böbreği işlevlerini yitirdi. Bu nedenle İrvül yüzde 92 engelli oldu. İyileşmek için böbrek nakli bekleyen ve koltuk değnekleri ile yürüyebilen Mesut İrvül'e geçen yıl beklediği müjde geldi. Ancak, İrvül nakil sırasını durumu kendisinden daha ağır bir kıza verdi. Hastalığı nedeniyle vücudunda birçok yara oluşan ve gittikçe bedeni eriyen Mesut İrvül kararından pişmanlık duymadığını, bugün olsa aynı kararı yine vereceğini söyledi.
Doğan Haber Ajansı'nın 'İnsanlık dersi' başlığı haberi üzerine yurdun dört bir yanından vatandaşlar Mesut'u arayarak yardım sözü verdi. Yaptığı fedakarlıkla insanları duygulandıran Mesut için aralarında sanatçı ve iş insanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi seferber oldu. Bacakları tutmadığı için koltuk değnekleriyle yürüyen Mesut İrvül'e İstanbul'dan bir iş kadını ATV gönderdi. Kendisine hediye edilen ATV ile ilçede gezen Mesut İrvül, "Bunu çok sevdim, elim ayağım oldu. Daha önce koltuk değnekleriyle dolaştığım için koltuk altlarım hep yara olmuştu. Çok mutlu ve mesut oldum. Çocuk gibi sevindim herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35