banner43

Muş'ta 1 metreyi aşan kar hayatı durdurdu

 MUŞ'ta 3 günden bu yana aralıksız devam eden yağış nedeniyle kar kalınlığı kent merkezinde 1 metreyi aşarken, kırsal alanda 4 metreye kadar ulaştı. Tüm köy yollarının kapalı bulunduğuna işaret eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri...

Muş'ta 1 metreyi aşan kar hayatı durdurdu
 MUŞ'ta 3 günden bu yana aralıksız devam eden yağış nedeniyle kar kalınlığı kent merkezinde 1 metreyi aşarken, kırsal alanda 4 metreye kadar ulaştı. Tüm köy yollarının kapalı bulunduğuna işaret eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, "Olağanüstü bir durum yaşamaktayız" dedi.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kar kalınlıkları Muş'ta 80, Ağrı'da 50, Erzurum'da 30, Iğdır'da 25, Sarıkamış'ta 21 santime ulaştı. Gecenin en düşük sıcaklıkları, Erzurum'da 17, Kars, Ardahan'da 13, Ağrı'da 12, Erzincan'dae 10, Muş'ta 8 dereceyi buldu. Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 43 ekip ve 100 personel ile iki gün süren karla mücadele çalışmaları sonucunda açılan 50 köy yolun, tekrar ulaşıma kapandığını bildirdi. Şeyhmus Yentür, şöyle konuştu:
"Olağanüstü bir durum yaşamaktayız. İki gündür etkisini sürdüren kar, 368 köyümüzün tümünün yolunu kapattı. Muş merkezde kar kalınlığı 115 santimetre. Yüksek kesimlerde fırtına ile beraber 4 metreye kadar çıkabiliyor. Etkili olan bu yağış vatandaşın ulaşımını ciddi anlamda aksatmaktadır. 368 köyün 50'sini dün açtık, bu sabah bunlar tekrar kapandı. Yaptığımız çalışma ile açılan yollar, bir saat sonra etkili olan yağış nedeni ile kapanıyor. Hastalar, ölüler, cenazeler bunların kurtarılması ciddi manada bize sorunlar yaratmaktadır. Kar ile mücadelemiz 24 saat kesintisiz devam etmektedir."
  FOTOĞRAFLI 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35