Muratpaşa’da 7’den 70’e arkadaşlık

Muratpaşa Belediyesi, ‘kuşakların arkadaşlığı’ için Artı Nefes Vakfı’yla ortak proje çalışmasına başladı.Muratpaşa Belediyesi, Yaşlı Evlerinde yeni bir projeye daha başlıyor. Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Evleri ile Artı Nefes...

Muratpaşa’da 7’den 70’e arkadaşlık

Muratpaşa Belediyesi, ‘kuşakların arkadaşlığı’ için Artı Nefes Vakfı’yla ortak proje çalışmasına başladı.

Muratpaşa Belediyesi, Yaşlı Evlerinde yeni bir projeye daha başlıyor. Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Evleri ile Artı Nefes Vakfı bir araya gelerek ‘Artı Bir Nefes’ projesini hayata geçiriyor.

Amacı ‘Kuşakların arkadaşlıklarını pekiştirmek’ olan projede gençler yaşlıların, yaşlılarsa gençlerin artı bir nefesi olmak için yola çıktılar. Yaşlıların ve gençlerin deneyimlerini, hayallerini ve fikirlerini paylaşacakları proje sürecinde kuşaklararası diyaloğun, paylaşımın ve iletişimin kuvvetlenmesi hedefleniyor.

Projenin ilk ayağı olan tanışma toplantısı Soğuksu Yaşlı Evi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Artı Nefes Vakfı yöneticilerinin, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Türkan Yılmaz ve Gerontoloji Bölümü öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35