Mersin’de sosyal mesafeli ilk cuma namazı kılındı

KORONA VİRÜS SALGINI DOLAYISIYLA 13 MART'TAN BERİ KAPALI OLAN CAMİLERDE, 74 GÜN ARADAN SONRA İLK CUMA NAMAZI MASKE TAKILIP, SOSYAL MESAFEYE UYULARAK KILINDI. CAMİLER DIŞINDA FUTBOL SAHALARINDA DA TEDBİRLER ALINARAK NAMAZ KILINIRKEN, BİNLERCE KİŞİ CEMAATLE NAMAZ KILMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADI. MERSİN'DE DE İL MÜFTÜSÜ ŞABAN KONDİ TARAFINDAN SEYFİ ALİ TÜRKOĞLU-ŞAFAK ERDUR FUTBOL SAHASINDA İLK NAMAZ KILDIRILDI.

Mersin’de sosyal mesafeli ilk cuma namazı kılındı

Korona virüs salgını dolayısıyla 13 Mart’tan beri kapalı olan camilerde, 74 gün aradan sonra ilk cuma namazı maske takılıp, sosyal mesafeye uyularak kılındı. Camiler dışında futbol sahalarında da tedbirler alınarak namaz kılınırken, binlerce kişi cemaatle namaz kılmanın mutluluğunu yaşadı. Mersin’de de İl Müftüsü Şaban Kondi tarafından Seyfi Ali Türkoğlu-Şafak Erdur Futbol Sahasında ilk namaz kıldırıldı.

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 13 Mart’ta vatandaşlara kapıları kapatılan camiler, normalleşme süreci adımları kapsamında bugün yeniden açıldı. Vatandaşların maske takıp, sosyal mesafeye uyduğu ilk cuma namazına binlerce vatandaş katıldı. Camiler dışında futbol sahalarında da tedbirler alınarak namaz kılınırken, binlerce kişi cemaatle namaz kılmanın sevincini yaşadı. Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi de Seyfi Ali Türkoğlu-Şafak Erdur Futbol Sahasında günler sonra cemaate ilk namazı kıldırdı. Maskesiz girmenin yasak olduğu alanda, saha girişinde sağlık ekipleri de vatandaşların tek tek ateşini ölçtü. Seccade ve maskesi olmayanlara tek kullanımlık seccade ile maske de dağıtılırken, vatandaşların yakın oturmasına izin verilmedi.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın da katıldığı namaz sonrasında vatandaşlar, sosyal mesafeye uyarak dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35