Kurban Bayramı öncesinde Suriyelilerin ülkelerine dönüşleri sürüyor

Suriyelilerin, Fırat Kalkanı harekatıyla huzur ve güvenliğin sağlandığı bölgelere Kurban Bayramı nedeniyle gidişi sürüyor.24 Ağustos 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu tarafından başlatılan Fırat Kalkanı...

Kurban Bayramı öncesinde Suriyelilerin ülkelerine dönüşleri sürüyor

Suriyelilerin, Fırat Kalkanı harekatıyla huzur ve güvenliğin sağlandığı bölgelere Kurban Bayramı nedeniyle gidişi sürüyor.

24 Ağustos 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu tarafından başlatılan Fırat Kalkanı harekatıyla barış, huzur ve güven ortamının sağlandığı Suriye’nin Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Cerablus ve El Bab bölgelerine Suriyelilerin Kurban Bayramı’nı geçirmek için gidişleri sürüyor. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Suriyeliler, Kilis Valiliğinin 15-30 Ağustos tarihlerini kapsayan izni ile Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden bayram için ülkelerine gidiyor. Önceki yıllarda yaşanan izdiham ve kargaşanın tekrar yaşanmaması için Kilis Valiliği online randevu sistemini de uygulamaya koydu. Suriyeliler, sistem üzerinden randevu alarak Öncüpınar Sınır Kapısı’na geliyor. 5 ayrı kontrol noktasından geçen Suriyeliler, Öncüpınar Sınır Kapısı’nda kurulan sağlık merkezinde bulaşıcı hastalıklara karşı 0-15 yaş grubundaki çocuklarının eksik aşılarını yaptırarak ülkelerine gidiyor.

Ülkelerine giden Suriyelilerin dönüşlerinin ise 5 Eylül 2017 Salı günü 08.00’de başlayıp 15 Ekim 2017 Pazar günü saat 17.00’de sona ereceği bildirildi. Öncüpınar ve sınır hattında asker ve polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35