Köylü kadınlara hasat sonu kahvaltılı jest

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde kırsal mahallelerde ikamet eden kadınlara Ayvalık Belediyesi tarafından kahvaltılı bir jest yapıldı.Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Mühürdaroğlu’nun öncülüğünde, Ayvalık CHP’nin kırsal...

Köylü kadınlara hasat sonu kahvaltılı jest

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde kırsal mahallelerde ikamet eden kadınlara Ayvalık Belediyesi tarafından kahvaltılı bir jest yapıldı.

Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Mühürdaroğlu’nun öncülüğünde, Ayvalık CHP’nin kırsal mahalleler sorumlusu Ergün Pala’nın koordinasyonunda gerçekleşen kahvaltıya, CHP ilçe Başkanlığı yönetiminin yanı sıra CHP Kadın Kolları ve Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği de destek verdi.

Ayvalık Belediyesi’ne ait Altınova’daki Taşköşk’te gerçekleşen kahvaltıda yöre halkının ‘Yedi Mahalle’ olarak isimlendirdiği kırsal bölgedeki mahallelerden yaklaşık 100 köylü kadın katıldı.

Kahvaltıda, Ayvalık CHP İlçe Kadın Kolları üyeleri; Fatoş Aysevrek, Sunay Alumert, Nilgün Yalçın, Aynur Demirdiş Güney’in yanı sıra Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı ile CHP ilçe yöneticileri, köylü kadınlar ile birlikte oturarak sohbet etti.

Zengin menüden oluşan kahvaltının ardından konuşan Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Mühürdaroğlu, yorucu bir zeytin hasat döneminde, her yıl olduğu gibi en büyük emeği kadınların verdiğini işaret ederek, "Bu yorucu hasat döneminin ardından emekçi kadınlarımıza küçük bir jest yaparak, onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. İnşallah bundan sonrada bu kahvaltılarımızı sürdürecek ve emekçi köylü kadınlarımızla sık sık bir araya geleceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35