Kısıtlamanın ilk gününde İzmir polisi göz açtırmadı

KORONA VİRÜS (COVİD-19) SALGININA YÖNELİK TEDBİRLER KAPSAMINDA İLAN EDİLEN 3 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ İLK GÜNÜNDE İZMİR’DE CADDE, SOKAK VE MEYDANLAR BOŞ KALIRKEN, İZMİR POLİSİ İSE YAPTIĞI UYGULAMALARLA SOKAKTA BULUNAN VATANDAŞLARIN KISITLAMA KAPSAMINDA OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETTİ.

Kısıtlamanın ilk gününde İzmir polisi göz açtırmadı

Korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik tedbirler kapsamında ilan edilen 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde İzmir’de cadde, sokak ve meydanlar boş kalırken, İzmir polisi ise yaptığı uygulamalarla sokakta bulunan vatandaşların kısıtlama kapsamında olup olmadığını kontrol etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile İzmir’in de dahil olduğu 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilirken, kısıtlamanın ilk gününde sokaklar sessiz kaldı. Trafiğin en yoğun olduğu Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki sakinlik dikkat çekerken, polis ekipleri de kısıtlamayla beraber denetimlerini sıklaştırdı.

Şehrin birçok yerinde uygulama noktası oluşturan ekipler, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndan geçiş yapan araçları durdurup sürücülerin sokağa çıkış izin belgelerini ve maskelerini kontrol etti. Araçta bulunan vatandaşları maskelerini takmaları konusunda ikaz eden ekipler, sosyal mesafe kuralını da hatırlatarak, ön koltukta bulunan bazı vatandaşları arka koltuğa geçmeleri konusunda uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35