‘Kedi evlerine’ brandalı sıcaklık, sokak hayvanlarına yem

İSTANBUL’daki kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmada zorlanan sokak hayvanlara yiyecek bırakıldı, kuşlara yem atıldı. Yaz aylarında sıcaktan etkilenmeleri için yaptırılan kedievlerinin branda ile kaplanması sonucu...

‘Kedi evlerine’ brandalı sıcaklık, sokak hayvanlarına yem
İSTANBUL’daki kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmada zorlanan sokak hayvanlara yiyecek bırakıldı, kuşlara yem atıldı. Yaz aylarında sıcaktan etkilenmeleri için yaptırılan kedievlerinin branda ile kaplanması sonucu burada kalan sokak kedileri donmaktan kurtuldu.
İstanbul’daki birçok ilçede ara sokakları temizleme çalışmaları sürdürülürken, zeminin kar ve buz ile kaplı olması sokaktaki hayvanların yiyecek bulmasını zorlaştırdı. Avcılar Kent Konseyi Hayvan Hakları Grubu’nun da desteklediği çalışmalarda belediye ekipleri sokak kedilerinin barınması amacıyla 10 mahalledeki parkların bir bölümünde yaz aylarında yaptırılan 3 katlı ‘kedi evleri’ni kısa süre önce brandalarla kaplanması sonucu kedilerin üşümemesi ve telef olmaması hedeflendi. Kedi evlerine görevliler ve mahalle sakinlerinin de mama ve yiyecek bıraktığı görüldü. Belediyeye ait Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki sokak hayvanlarının bulunduğu kafeslere yerleştirilen elektrikli ısıtıcılar da çalıştırıldı. İlçenin çeşitli yerlerinde kuşlara yemleme çalışması ve sokak köpekleri için araçlarla yiyecek götürülerek dağıtıldı.Belediye Başkanı Handan Toprak, “Sahipsiz sevimli dostlarımızın aç kalmaması ve soğuktan etkilenmemeleri için ekiplerimiz belirli periyotlarla kış mevsimi boyunca sokak hayvanlarını beslemeye devam edecek” dedi.

(FOTOĞRAF)


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35