Kaymakam Uzan’dan öğrencilere oyuncak

Muş’un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Ankara Keçiören Belediyesi tarafından gönderilen oyuncaklarla mont, bot ve kırtasiye malzemelerine öğrencilere dağıttı.125. Yüzyıl Bulanık İlk ve Ortaokulunu ziyaret...

Kaymakam Uzan’dan öğrencilere oyuncak

Muş’un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Ankara Keçiören Belediyesi tarafından gönderilen oyuncaklarla mont, bot ve kırtasiye malzemelerine öğrencilere dağıttı.

125. Yüzyıl Bulanık İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Hacı Arslan Uzan, sınıfları dolaşarak çocuklarla sohbet ederek, onlara kırtasiye malzemesi, bot, mont ile oyuncak dağıttı. Desteklerinden dolayı Keçiören Belediyesi yetkililerine teşekkür eden Uzan, öğretmenlerle de bir araya geldi. Uzan, “Küçük bir ilçede çalışıyorsunuz. Zorlukları var, fakat samimi ilişkilerin kurulduğu güzel bir ortam oluyor. Eğitim öğretim işinin gönül işi olduğunu düşünüyorum. Okullarda çalışan gayretli öğretmen arkadaşlarımızı görmek bizleri mutlu ediyor. Görev hassasiyetini gösterip sorumluluğumuzun bilincinde olmak eğitim camiası olarak bunu benimsemek bizleri iyi yerlere getirir. İlçe genelinde en büyük sıkıntı olan terör, sizlerden istediğimiz gencecik yavrularımızı kazanmak için elinizden geleni yapmak. Bugün küçük çocuklarımızı kaybediyorsak, burada kendimizi sorgulamalıyız. Eğitim bu aşamada çok önemli, çocuklara dokunursanız, değişim dönüşümün aracı olursanız, ciddi anlamda bize katkı sağlamış olursunuz. Aileler bile yeri geliyor çocukları ile ilgilenmiyor, ama bizler bilinçli bireyler yetiştirmek zorundayız. Terörün bu ülkeye verdiği zararı anlatın, yaşadığımız bölge bu anlamda ciddi bedeller ödedi. Hepimiz üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirebilirsek, inanıyorum ki iyi yerlere hep birlikte gelebiliriz. Biz belediye ve kaymakamlık olarak her zaman yanınızdayız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35