banner43

Kaybolan Çocukların Anneleri Bir Umut Işığı Bekliyor

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde kayıp olan çocuklardan 5 gündür haber alınamazken, gözü yaşlı çocukların anneleri endişeli bekleyişlerini sürdürüyor.Tokat’ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ile 8 yaşındaki...

Kaybolan Çocukların Anneleri Bir Umut Işığı Bekliyor
Tokat’ın Reşadiye ilçesinde kayıp olan çocuklardan 5 gündür haber alınamazken, gözü yaşlı çocukların anneleri endişeli bekleyişlerini sürdürüyor.
Tokat’ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ile 8 yaşındaki Bayram Erol’u arama çalışmaları 5. güne girdi. Çocukların bulunması için devletin tüm imkanları seferber edildi. Bölgede Samsun, Sivas, Amasya, Ankara ve Ordu’dan gelen arama kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Ankara Jandarma Özel Arama Kurtarma (JÖAK) dalgıç personeli ile Ordu Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıçlar Kelkit Çayında arama yaptı. Soğuk hava nedeni ile ekipler zor anlar yaşarken arama çalışmalarında hiçbir ipucuna rastlanmadı. Arama yapılan yerler tekrar tekrar titizlikle aranıyor.
ANNELERİN GÖZÜ YAŞI BEKLEYİŞİ DEVAM EDİYOR
5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı’nın annesi Nazife Taşcı, yapılan tüm çalışmalara rağmen Kelkit Çayında çocuklarından bir ipucuna rastlanmamasının endişelerini artırdığını ifade ederek, “İnanın bende ne düşüneceğimi bilemiyorum. Irmaktan çıkmayınca kaçırılmış olma ihtimalini düşünmekten başka bir şey yapamıyorum. Gören duyanların insanlık namına yardımcı olmalarını bekliyorum” dedi.
8 yaşındaki Bayram Erol’un annesi Adile Erol ise gözyaşı dökerek ikiz oğlundan 5 gündür haber alamaması nedeniyle perişan olduklarını belirterek, “Genelde buralarda oynuyorlardı. Buraları bilen bir çocuk. Çocuğum ırmağa da düşesse bir iz bir şey bulunurdu. Kaç gündür aranıyor neden bir sonuç alınamıyor. Bilmiyorum. Irmağın kıyısına bir şeyler yapılsın. Çünkü burada defalarca yürekler yandı. Anneler ağladı ben 5 gündür ağlıyorum. Kaç gündür hastanelerdeyim ne olur yardım edin” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35