Karlar eridi, iki aileye aylar sonra ulaşıldı

ŞIRNAK’IN BEYTÜŞŞEBAP İLÇESİNE BAĞLI YEŞİLÖZ KÖYÜ FARAŞİN YAYLASINDA KALAN İKİ AİLEYE KARLAR ERİYİNCE ULAŞILDI. YOLLARI KAR SULARI NEDENİYLE KAPANAN AİLELERE YENİ YOLLAR YAPILARAK 3 GÜNDE ULAŞILDI.

Karlar eridi, iki aileye aylar sonra ulaşıldı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Yeşilöz köyü Faraşin yaylasında kalan iki aileye, karların erimesi sonucu aylar sonra ulaşıldı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Yeşilöz köyü Faraşin yaylasında kalan iki aileye Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Özel İdare ekiplerinin yoğun çalışması sonucu ulaşıldı. 1 Mayısta ekipler, yolları açarak ilerledi. Kar suları nedeniyle debisi yükselen Yeşilöz deresi yolları kapatınca dozerlerle yeni yollar yapıldı.

Kepçe operatörü Mikail Gök, iki aile için 3 kez yolları açmaya çalıştıklarını ancak zorlu bir coğrafyada olmaları nedeni ile yolun bir türlü açılmadığını söyledi. Gök, "Kaymakamlığımızın talimatları doğrultusunda Faraşin yaylasında kalan iki ailenin yollarını açmak için 3 kere yoğun bir mesai harcadık. Son olarak karların kısmen erimesi sonucu köye ulaştık. Bazı yerlerde yollar sular altında kalmıştı yeni yollar yaptık. Bataklık olan bölgelere toprak attık. Bazı yerlerde karlı yollar vardı açarak gittik. İki ailenin durumu iyi. Şimdi yavaş yavaş göçerler yaylalara gelecek artık" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35