Kargı’daki güreş alanı yenilecek

Çorum’un Kargı ilçesinde Panayırı’nda kullanılan güreş alanı yenilendi.Kargı İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Yıldız ve Mesut Tuğrel’in İl Genel Meclisine verilen ve Plan ve Bütçe Komisyonu’da kabul edilen önerge sonrasında Köylere...

Kargı’daki güreş alanı yenilecek

Çorum’un Kargı ilçesinde Panayırı’nda kullanılan güreş alanı yenilendi.

Kargı İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Yıldız ve Mesut Tuğrel’in İl Genel Meclisine verilen ve Plan ve Bütçe Komisyonu’da kabul edilen önerge sonrasında Köylere Hizmet Götürme Birliğine 160 bin liralık ödenek aktarılması uygun bulunmuştu. Ödeneğin aktarılmasının ardından yapılan ihale sonucunda, yüklenici firma tarafından çalışmalara başlanarak güreş alanının bir tarafındaki tribünler panayırda yapılacak güreş müsabakalarına yetiştirildi.

’Milletvekili Ceylan sözvermişti’

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Kargı İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Yıldız, "Çorum Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan geçtiğimiz yıl güreş alanında vatandaşlarımıza güreş alanının yenileneceği sözünü vermişti. Bizlerde İl Genel Meclisi üyeleri olarak ilçemiz güreş alının yenilenerek daha modern bir hale gelmesi için İl Genel Meclisimiz’e bir öneri sunduk. Milletvekilimizin de destekleriyle sunduğumuz önerimiz kabul edilerek 160 bin lira bütçe ayrılmış ve yapılan ihale sonucunda çalışmalara başlanmıştır. Prosedürlerden dolayı tamamı gerçekleşmeyen projenin şuanda sadece kuzey cephesinde bulunan tribünler bu hafta yapılacak olan güreş müsabakalarına yetiştirilerek halkımızın hizmetine sunulmuştur" dedi.

’Projenin toplam maliyeti 850 milyon lira’

İl Genel Meclisi üyeleri olarak düşüncelerinin önümüzdeki yıllarda güreş alanının dört bir tarafını da modern tribünlerle çevirerek, soyunma odaları ve çevre düzenlemesiyle örnek bir güreş alanı Kargı’ya kazandırmak olduğunu belirten Mustafa Yıldız, "Güreş alanımız için daha geniş projelerimiz var. Ön çalışmalarını yaptık İl Genel Meclisimize de sunacağız. Kabul edilmesi halinde Kargı güreş alanı için toplamda 850 bin liralık bir bütçe ayırarak ilçemize modern bir güreş alanını Çorum Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan, Çorum Valimiz Necmeddin Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanımız Halil İbrahim Kaya ve İl Genel Meclisi üyelerimizin de desteğiyle inşallah ilçemize kazandıracağız’’ şeklinde konuştu.

Toplam maliyet 850 bin lirayı bulan projede güreş sahasında bulunan protokol tribününün büyütülerek yenilenmesi, güreş alanın boyanması ve temizlenmesi, seyirci tribünlerinin yenilenmesi, hakem heyetlerine tribün yapılması ve güreşçiler için soyunma ve duş odalarının yaptırılması planlanıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35