Karabük'te yaralı kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı

KARABÜK'te, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nce (UMKE) düzenlenen trafik kazasında yaralı kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı. Karabük, Zonguldak, Bolu ve Bartın UMKE'de görevli personelin katılımıyla Çamtarla ve Kent Ormanı'nda düzenlenen,...

Karabük'te yaralı kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı
KARABÜK'te, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nce (UMKE) düzenlenen trafik kazasında yaralı kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Karabük, Zonguldak, Bolu ve Bartın UMKE'de görevli personelin katılımıyla Çamtarla ve Kent Ormanı'nda düzenlenen, '10'uncu Bölge Eğitim Kampı'nın 2'nci gününde trafik kazasında yaralananları kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. Trafiğe kapalı Kavaklar Caddesi’nde yapılan tatbikatta senaryo gereği minibüs, yolun karşısına geçmeye çalışan anne ile içerisinde bebeği olan bebek arabasına çarptı. UMKE personeli ile 112 Acil ambulansları kaza yerine yönlendirildi. 60 UMKE personelinin katılımıyla yapılan tatbikatta araçta sıkışan 2 kişi çıkarıldı. Yaralanan anne ve maket bebeğe de ilk müdahale yapıldı. Yaralıların ambulanslara taşınmasıyla tatbikat sona erdi.
İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, amaçlarının UMKE personelini her türlü afet ve acil durumuna hem fiziki hem de psikolojik anlamda hazır tutmak olduğunu söyledi. Sarı, "UMKE gönüllülerinin fiziki kondisyolarını en üst düzeyde tutmak, onların bu tür acil durumlara, afetlere karşı hazır halde bulundurmak, dayanıklılıklarını artırmak, her türlü zor koşulda görevlerini layıkıyla yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35