banner43

Kar yağışı Van, Bitlis, Hakkari'de hayatı durma noktasına getirdi (2)

SON ANDA KURTULDULAR Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde etkili olan kar yağışı ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. İlçenin birçok köy ve mezra yolu ulaşıma kapanırken, elektrik direklerinin fırtınada hasar görmesi nedeniyle bazı köy ve...

Kar yağışı Van, Bitlis, Hakkari'de hayatı durma noktasına getirdi (2)

SON ANDA KURTULDULAR
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde etkili olan kar yağışı ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. İlçenin birçok köy ve mezra yolu ulaşıma kapanırken, elektrik direklerinin fırtınada hasar görmesi nedeniyle bazı köy ve mezralara elektrik verilemiyor. Irak sınırında bulunan Derecik Beldesi'nde faaliyet gösteren Sabir Erk isimli vatandaşa ait halı saha yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle çöktü.
Halı sahada maç yapan ve olaydan 10 dakika önce halı sahadan ayrılan vatandaşlar ve halı saha yetkilileri ise şans eseri kurtuldu. Olayı anlatan işletme sahibi Sabir Erk "Son maç oynanıyordu. Maçın bitmesiyle sporcu arkadaşlarla beraber evimize gittik. Aradan 10 dakika geçmeden yoğun kar yağışı ve fırtınadan dolayı halı sahamız çöktü. Ekmek teknemiz kar altında kaldı. Tek tesellimiz can kaybının yaşanmaması. Zararımız büyük. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

Azer DEMİR/ŞEMDİNLİ (Hakkari), () -

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35