JÖH sevgi gösterileri arasında Afrin’e uğurlandı

Adıyaman Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur Komutanlığından askerler Afrin’e kurbanlar, dualar, marşlar, gözyaşları ve sevgi gösterileri arasında uğurlandı.Adıyaman JÖH Tabur Komutanlığından 70 komando, Afrin’e doğru yola çıktı....

JÖH sevgi gösterileri arasında Afrin’e uğurlandı

Adıyaman Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur Komutanlığından askerler Afrin’e kurbanlar, dualar, marşlar, gözyaşları ve sevgi gösterileri arasında uğurlandı.

Adıyaman JÖH Tabur Komutanlığından 70 komando, Afrin’e doğru yola çıktı. Şehit Özgür Güven Kışlası içerisinde kurbanlar kesilerek, dualar eşliğinde askerler uğurlandı. İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, “Allah yolunu açık etsin. Allah sizleri korusun” diyerek askerleri uğurladı. Askerler muhtarlar, il genel meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş tarafından kışladan uğurlandı.

Adıyaman Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Öztürk ve arıcılar da, Afrin’de görev yapan askerler için 1 ton bal gönderdi. Kesilen kurbanların kanları askerlerin alnına sürüldü.

Adıyaman’da yüzlerce araç konvoyu ile kent merkezinden geçen askerlere vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Ellerinde Türk Bayrakları ile askerleri alkışlayan vatandaşlardan bazıları gözyaşlarına hakim olamadı.

Vatandaşlar, askerilerin sağ selim gidip gelmeleri temennisinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35