İş kazasında gözlerini kaybetti, çalışmaya devam etti

Özge CERRAH/EREĞLİ (Zonguldak), () - ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde, oturan 62 yaşındaki İbrahim Sezer, 23 yıl önce marangoz atölyesinde çalışırken geçirdiği iş kazasında 2 gözünü kaybetmesine rağmen hayvancılık yaparak...

İş kazasında gözlerini kaybetti, çalışmaya devam etti

Özge CERRAH/EREĞLİ (Zonguldak), () - ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde, oturan 62 yaşındaki İbrahim Sezer, 23 yıl önce marangoz atölyesinde çalışırken geçirdiği iş kazasında 2 gözünü kaybetmesine rağmen hayvancılık yaparak çalışmaya devam ediyor.
Evli ve 3 çocuk babası İbrahim Sezer, kendisine ait atölyede çalışırken makineden kopan metal parçanın gözlerine isabet etmesi sonucu görme yeteneğini tamamen kaybetti. Marangozluk yaparken aynı zamanda ahırda büyükbaş hayvan besleyen İbrahim Sezer, gözlerini kaybettikten sonra marangozluğu bırakıp hayvancılığa ağırlık verdi. Engelli aylığı alan Sezer, yetiştirdiği büyükbaş hayvanları satarak da ek gelir sağladı. 3 çocuğunu da evlendiren ve eşi ile birlikte oturan İbrahim Sezer, ahırında 8 büyükbaş hayvana kendisi bakmaya devam ediyor. Baston yardımıyla ahıra giren ve hayvanlarına yem verip bakımlarını yapan İbrahim Sezer'e, bazen eşi ve ve torunları da yardım ediyor. Yıllardır girip çıktığı ahırda hayvanları ile ilgilenirken zorlanmadığını söyleyen İbrahim Sezer, şöyle konuştu:
"Marangozluk yaparken de alıp büyütüyordum. Gözüm de kör olunca bu işe ağırlık verdim. Ben bu işi seviyorum. Ahırımı avucumun için gibi biliyorum. İlk zamanlar biraz zor geldi ama sonradan alıştım. Vaktim böyle geçiyor. Evde duramıyorum. Canım sıkılıyor. Zorlandığım yerde eşim, torunum ve çocuklarım yardım ediyor."

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35