Gürpınar’daki örnek seralarda marul ekimi

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından oluşturulan örnek seralarda salatalık hasadının tamamlanmasıyla marul ekimine başlandı.Gürpınar Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından yeni üretim modellerinin üreticilere sunulması...

Gürpınar’daki örnek seralarda marul ekimi

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından oluşturulan örnek seralarda salatalık hasadının tamamlanmasıyla marul ekimine başlandı.

Gürpınar Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından yeni üretim modellerinin üreticilere sunulması amacıyla ilçede 600 metrekare alan üzerinde kurulan iki ayrı serada üretim devam ediyor. Modern tarım tekniklerinin kullanıldığı seralarda üretimin sürekliliği için de çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda salatalık hasadının sona erdiği seraların birinde marul ekimine başlandı. Diğer serada ise domates üretimi sürüyor.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ziraat mühendisleri kontrolünde tamamı organik üretilen ürünler sayesinde vatandaşlar modern tarıma teşvik ediliyor. Önümüzdeki yıl iki olan sera sayısının altıya çıkarılması planlanıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35