Güher ve Süher Pekinel’den ’Çocuk Orkestrası’ yararına konser

Dünyaca tanınmış piyano sanatçıları Güher ve Süher Pekinel kardeşler, Nilüfer Çocuk Orkestrası yararına Bursa’da muhteşem bir konser verdi.Devlet sanatçısı ünvanına sahip, dünyaca ünlü Güher ve Süher Pekinel kardeşler, Bursalı...

Güher ve Süher Pekinel’den ’Çocuk Orkestrası’ yararına konser

Dünyaca tanınmış piyano sanatçıları Güher ve Süher Pekinel kardeşler, Nilüfer Çocuk Orkestrası yararına Bursa’da muhteşem bir konser verdi.

Devlet sanatçısı ünvanına sahip, dünyaca ünlü Güher ve Süher Pekinel kardeşler, Bursalı hayranlarıyla buluştu. Nilüfer Belediyesi desteğiyle düzenlenen konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Işıktepe Mahallesi’nde kurulan Barış için Müzik Nilüfer Çocuk Orkestrası’na müzik aletlerinin temin edilmesine katkı sağlamak için konser veren Pekinel kardeşler, Bursalı sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Güher ve Süher Pekinel, gecede, Mozart, Claude Debussy, Manuel Infante ve Maurice Ravel gibi ünlü bestekârların eserlerini seslendirdi. İki saati aşan konser boyunca hayranlarına müzik ziyafeti sunan Güher ve Süher Pekinel ikilisi, konser sonunda ayakta alkışlandı. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman, Pekinel kardeşlere çiçek vererek Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına teşekkür etti.

Erman, ihtiyaç sahibi çocuklara müzik eğitimi verilmesini sağlayan projeyi destekleyerek Bursa’da sahneye çıkan Güher ve Süher Pekinel kardeşlere ve bu projede emek veren herkese teşekkür etti.

Konser sonunda Pekinel kardeşler hayranlarıyla bir araya gelerek albümlerini de imzaladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35