banner43

Fatih'te sahte pasaport ve çeşitli belgeler basan Suriyeli gözaltına alındı

Sinan BİLGİLİ/İSTANBUL,() İstanbul Fatih'te sahte pasaport, kimlik ve çeşitli belgeler basan Suriyeli bir kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Fatih'te...

Fatih'te sahte pasaport  ve çeşitli belgeler basan Suriyeli gözaltına alındı

Sinan BİLGİLİ/İSTANBUL,() İstanbul Fatih'te sahte pasaport, kimlik ve çeşitli belgeler basan Suriyeli bir kişi gözaltına alındı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Fatih'te sahte pasaport, kimlik ve çeşitli belgeler hazırlandığı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Yapılan tespitlerin ardından Suriyeli şüphelinin evine baskın düzenlendi. Evde yapılan aramada 60 adet değişik ülkelere ait pasaport, 26 adet İtalya'ya ait oturum belgesi, 151 adet değişik ülke vatandaşlarına ait kimlik kartı, 22 boş uçak biniş kartı,
12 adet pasaport üzerine basılacak şekilde ayarlanmış slikon mühür, 14 adet değişik ülke ve şahıslara ait pasaport yaprağı, 6 adet değişik ülkelere ait vize yaprağı, 2 Nüfus Cüzdanı, bok sayıda kadın ve erkeklere ait biyometrik fotoğraf, pasaport yapımında ve imalatında kullanılan mor ışık, zımpara makinası, mengene, pres makinası, renkli yazıcı ve tarayıcı ele geçirildi.

PHOTOSHOP'TA PASAPORT HAZIRLAMIŞ
Polisin yaptığı incelemede şüpheli kayıp, çalıntı pasaportların isim ve resimlerini değiştirerek photosopta yenisini hazırlıyordu. Bu isim ve resimlerin yerine sahte pasaport isteyen kişinin bilgilerini ekliyordu. Bu yolla onlarca pasaport yapan şüphelinin çeşitli ülkelere ait kimlik belgesi de hazırladığı ifade edildi.
Ele geçirilen pasaportlar ve kimlik kartları İnterpol Projesinden sorgulayan polis, 16 pasaport ve 27 kimlik kartının kayıp veya çalıntı olduğunu tespit etti. Gözaltına alınan şüpheli emniyetteki ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

(FOTOĞRAF)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35