banner43

Eskişehir'de Porsuk Çayı dondu

Eyüp KELEBEK/ESKİŞEHİR, () - ESKİŞEHİR'de hava sıcaklığının eksi 11 dereceye düşmesi nedeniyle kent merkezden geçen Porsuk Çayı dondu. Eskişehir'de soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. En yüksek hava sıcaklığının eksi 1, en düşük...

Eskişehir'de Porsuk Çayı dondu

Eyüp KELEBEK/ESKİŞEHİR, () - ESKİŞEHİR'de hava sıcaklığının eksi 11 dereceye düşmesi nedeniyle kent merkezden geçen Porsuk Çayı dondu.
Eskişehir'de soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. En yüksek hava sıcaklığının eksi 1, en düşük sıcaklığında eksi 11 derecenin olduğu Eskişehir'de şehirlerarası yollar yağan hafif kar yağışının ardından buz tuttu. Kent içerisindeki cadde ve sokaklarda da geceleyin buzlanmalar oluştu.Ekipler gece boyunca yolarda tuzlama çalışması yaptı.
Hava sıcaklığındaki düşüş nedeniyle Eskişehir'de kent merkezini ikiye bölen Porsuk Çayı da buz tuttu. Donan çayın üzeri beyaz karla kaplandı. Porsuk Çayı üzerindeki güvercinlere vatandaşlar yem ve simit parçaları attı. Yüzeyi donan Porsuk Çayı kıyısında ve yaya köprüleri üzerinde vatandaşlar cep telefonlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Vatandaşlar Porsuk Çayı'nın bu kış ilk kez donduğunu söyledi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35