banner43

Erzincan’da Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları yapıldı

Erzincan’da Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmaları yapıldı.Erzincan’da 2017-2018 Eğitim-öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen Erzincan Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları Minikler, Yıldızlar ve Gençler...

Erzincan’da Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları yapıldı

Erzincan’da Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmaları yapıldı.

Erzincan’da 2017-2018 Eğitim-öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen Erzincan Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde 7 ekibin katılımı ile yapıldı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Caner Killik gerçekleştirilen yarışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Killik Yaptığı açıklama da; “Yarışmalarımıza bu yıl talep az oldu. Bunun sebebi biraz maddiyat birazda okullarımızda ders ağırlıklı çalışmaların fazla oluşundan kaynaklandı. Bugün burada yarışmalara katılan okullardan oldukça başarılı olan ekipler var. Erzincan’ı guruplarda temsil edecek ve başarılı olabilecek ekiplerimiz var. Erzincan’ı guruplarda ve finallerde temsil edecek olan ekiplerimize şimdiden başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum. Bu yıl yarışmalara minikler kategorisinde üç okul, yıldızlar kategorisinde üç okul ve gençlerde iki okul ekipleri ile yarışmalara katıldığını belirten Killik, Minikler, yıldızlar ve gençler kategorisinde birinci olan ekipler Erzincan’ı temsilen gurup mücadelelerine gidecek ve orada da başarılı olmaları durumun da Türkiye finallerinde Erzincan’ı temsil edecekler” dedi.

Yarışmada minikler kategorisinde Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu birinci, Akşemsettin İlkokulu ikinci, Bahçeli evler İlkokulu üçüncü oldu. Yıldızlar kategorisinde Demirkent Toki Ortaokulu birinci, İzzetpaşa Ortaokulu ikinci, Cumhuriyet Ortaokulu üçüncü oldu. Gençler kategorisinde ise Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35