Doğu’nun etkileyici güzelliği fotoğrafçıların ilgi odağı oldu

Doğu Anadolu’nun etkileyici güzelliği son yıllarda fotoğrafçıların ilgi odağı oldu."Özgürlük seni çağırınca, fotoğraf yolcusu ol" mottosuyla farklı coğrafyalara fotoğraf gezileri düzenleyen İzmir merkezli fotoğraf-gezi grubu üyeleri...

Doğu’nun etkileyici güzelliği fotoğrafçıların ilgi odağı oldu

Doğu Anadolu’nun etkileyici güzelliği son yıllarda fotoğrafçıların ilgi odağı oldu.

"Özgürlük seni çağırınca, fotoğraf yolcusu ol" mottosuyla farklı coğrafyalara fotoğraf gezileri düzenleyen İzmir merkezli fotoğraf-gezi grubu üyeleri Doğu’nun muhteşem güzelliğine hayran kaldı. İzmir’den yola çıkarak Erzurum, Kars ve Ardahan’da en iyi kış fotoğraflarını çekmek için deklanşöre basan ‘Fotoğraf Yolcusu’ üyeleri keyifli saatler yaşadı.

‘Fotoğraf Yolcusu’ gurubunun kurucusu Mehmet Yasa, grubun kuruluş amacını, "Fotoğraf yolculuğu yaptığımız ülkelerde iyi fotoğraflar çekerek o ülkeleri tanımak ve tanıtmak, fotoğrafçılık bilgilerimizi geliştirmek, farklı insanlarla tanışmak, farklı lezzetler tatmak ve fotoğraf yolcusu dostlarımızla unutulmayacak seyahat deneyimleri yaşamak" olarak açıkladı.

İngiltere’de düzenlenen ‘Yapı Sanatı Yılın Fotoğrafçısı’ ödülünün bu yılki sahibi de olan Yasa, Doğu Anadolu’ya düzenledikleri gezinin yoğun talep gördüğünü belirtti.

Buz tutan gölde balık avı, atlı cirit, kar manzaraları fotoğraf yolcularını batıdan doğuya getirdi

Ardahan’daki Çıldır Gölü, yüzeyinin tümüyle kalın buz tabakasıyla kaplanmasıyla fotoğrafçıların, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Yörenin sembolü atlı kızaklarla gezilerin düzenlendiği göl, özellikle gün batımında buz üzerinde oluşan yansımalarla etkileyici manzaralar oluşturuyor. Ardahan turizminde önemli bir yer tutan Çıldır Gölü’nün tanıtılması için her yıl şenlikler düzenleniyor.

Yurdun birçok değişik şehrinden gelen fotoğraf tutkunları Çıldır gölünde balık avını, atlı kızakları ve doyumsuz göl manzarasını fotoğraflıyorlar.

Türkiye’nin en iyi kış fotoğrafı çekilecek mekanlarından birisinin Çıldır gölü olduğunu ifade eden fotoğrafçılar, "Kışın buzlarla kaplanan göl Türkiye’deki en ilginç manzaraları sunuyor. Gölün üstünde sürülen atlı arabalar, buzu delip balık avlayanlarla burası farklı bir dünya" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35