Didim Belediyesi üretici ile tüccarı buluşturdu

Didim Belediyesi tarafından Akyeniköy mahallesinde üreticileri ile tüccarların alış veriş yaptığı pazar alanı resmi olarak hizmete açıldı.Didim’de zeytincilik sektörüne katkı sağlamak ve üreticilerin ürünlerini uygun fiyata firmalara...

Didim Belediyesi üretici ile tüccarı buluşturdu

Didim Belediyesi tarafından Akyeniköy mahallesinde üreticileri ile tüccarların alış veriş yaptığı pazar alanı resmi olarak hizmete açıldı.

Didim’de zeytincilik sektörüne katkı sağlamak ve üreticilerin ürünlerini uygun fiyata firmalara pazarlanması amacıyla Didim Belediyesince Akyeniköy mahallesine kurulan zeytin alım alanı açıldı. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş, CHP’li Meclis Üyeleri, Akyeniköy Muhtarı Ahmet Yarımkaya ile halkın katılımıyla pazar yerinin resmi açılışı yapıldı.

Zeytin alanında Akyeniköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin yanı sıra 4 ayrı özel firmanın da alım yaptığı görülürken, geniş bir alanda kurulan zeytin alım merkezinde üreticileri ürünleri istedikleri firmaya sattıkları görüldü.

Akyeniköy Muhtarı Ahmet Yarımkaya mahallelerine bu tür biz hizmetin gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirip Başkan Atabay’a teşekkür etti.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise “Bu fikir üreticilerden çıktı, bizde yaptık. Çevre için önemli olacak bir işe hem üretici hem de tüccar açısından güzel oldu. Fiyatlarda şuana daha iyi durumda, bunu da geliştireceğiz. Toprak reformundaki araziler de meyve vermeye başladı. Ciddi bir tonaj çıkacak burada. Didim gelecek yıllarda diğer mahallelerinde katkısıyla Didim zeytincilik ve tarımsal kalkınma konusunda önemli bir merkez olacak.”dedi.

Akyeniköylü üreticiler de yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirip, katkı sunan Didim Belediyesine teşekkür ettiler. Başkan Atabay ve beraberindekileri zeytin alımı yapan firmalar ile üreticileri ziyaret ederek durumlarını sordular. Açılışta Didim Belediyesince halka ve üreticilere kavurma pilav ve ayran ikram edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35