banner43

Deniz üzerindeki havalimanının kış manzarası

Nedim KOVAN/ ORDU, () – TÜRKİYE’nin deniz üzerinde inşaa edilen Ordu-Giresun Havalimanı karla beyaza bürünürken, kentle iç içe manzarası da 530 rakımlı Boztepe’den ilgiyle seyrediliyor. Yurt genelinde olduğu gibi Ordu’da...

Deniz üzerindeki havalimanının kış manzarası

Nedim KOVAN/ ORDU, () – TÜRKİYE’nin deniz üzerinde inşaa edilen Ordu-Giresun Havalimanı karla beyaza bürünürken, kentle iç içe manzarası da 530 rakımlı Boztepe’den ilgiyle seyrediliyor.
Yurt genelinde olduğu gibi Ordu’da da etkili olan yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkilerken, kentte tabloyu aratmayan görüntüleri de ortaya çıkardı. Türkiye’de deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olan Gülyalı İlçesi’ndeki Ordu-Giresun Havalimanı’da karla kaplanınca ortaya tablo gibi manzara çıktı. Havalimanı pistindeki karlar temizlenirken pist çevresindeki karlar da doğayla ve kentle iç içe karlı manzarasıyla güzelliğini koruyor. Haftasonu tatili fırsatını bilen vatandaşlarda teleferikle 530 rakımlı Boztepe’ye çıkarak karda eğlendi. Öğrenci 18 yaşındaki Emine Demirtaş, Boztepe’de kar manzarası eşliğinde doğum günü pastası kesti. Kenti kuş bakışı seyreden vatandaşlar deniz üzerindeki Ordu-Giresun Havalimanı manzarası eşliğinde selfie çekerek anı ölümsüzleştirdi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35