Can: "Önce hayal edeceğiz planlayacağız hayata geçireceğiz"

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, hazırladıkları projeler gerçekleştiğinde Tarsus’un yepyeni bir görünüme kavuşacağını ifade ederek, "Her zaman diyorum önce hayal edeceğiz, planlayacağız ve hayata geçireceğiz" dedi.Başkan Can,...

Can: "Önce hayal edeceğiz planlayacağız hayata geçireceğiz"

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, hazırladıkları projeler gerçekleştiğinde Tarsus’un yepyeni bir görünüme kavuşacağını ifade ederek, "Her zaman diyorum önce hayal edeceğiz, planlayacağız ve hayata geçireceğiz" dedi.

Başkan Can, Tarsus Kamyoncular, Tankerciler ve Tırcılar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret ederek, şoför esnafıyla biraraya geldi. Yapılan hizmetleri anlatan Başkan Can, 330 bin insana hizmet verdiklerini söyledi. Başkan Can, “Göreve geldiğimiz günden bu yana 24 hizmetimizin açılışını yaptık. Yaşam boyu spor merkezi inşaatlarımız devam ediyor. Berdan projemiz devam ediyor. Tarsus belediyesi elektriğini kendisi üretecek. 3.5 megawatt’lık lisansımızı aldık. Çatılardaki ges panelleri kurulmaya devam ediyor. Bunlar bittiğinde hem elektriğe para vermeyeceğiz hem de elekrikten para kazanacağız. Şehitler namusumuzdur, gaziler onurumuzdur. Bu düşünceden yola çıkarak 68 şehit ailemize konut, gazilerimize de 10’ar bin lira nakdi yardımda bulunduk. Çünkü biz buralarda yaşıyorsak önce Cenab-ı Allah’ın sonra şehitlerimizin sayesindedir. Otel projemizde devam ediyor. Tarsusumuzun güzel bir otele ihtiyacı olduğunun farkındayız. Şu anki gösteri merkezinin olduğu alana 150 milyonluk bir proje. 103 odalı, 4 yıldız konseptinde, otel, konut, işyeri ve altında çarşı dükkanların olacağı projeyi çizdirdik. Şu anda ihale aşamasındayız. Kentsel dönüşüm projelerimiz devam ediyor. Bu projeler gerçekleştiğinde Tarsus’umuz yepyeni bir görünüme kavuşacak. Her zaman diyorum önce hayal edeceğiz, planlayacağız ve hayata geçireceğiz. Spor kardeşliktir. Gençlerimizin sporla ilgilenmesi hem onlar hem de bizler için çok önemli. 5 mahallede yaşam boyu spor merkezi projemiz devam ediyor” dedi.

Başkan Can, “Sizler yollarda, alın terinizle gecenizi gündüzünüze katarak helal para kazanıyorsunuz. Hepinizi kutluyorum. Sizler gibi bizler de gece gündüz çalışarak şehrimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bizleri muvaffak eylesin” şeklinde konuştu.

Başkan Can, daha sonra şoför esnafının sorunlarını dinledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35