Buca’nın sokakları yenileniyor

Buca Belediyesi, kentin eğimli sokakları için 30 bin metrekare taş parke kaplama çalışmalarına başladı. 2018 yılında 20 milyon lira maliyetle 85 bin ton asfalt dökerek Buca’da girilmedik sokak bırakmamakta kararlı olan Buca Belediyesi, asfalt...

Buca’nın sokakları yenileniyor

Buca Belediyesi, kentin eğimli sokakları için 30 bin metrekare taş parke kaplama çalışmalarına başladı. 2018 yılında 20 milyon lira maliyetle 85 bin ton asfalt dökerek Buca’da girilmedik sokak bırakmamakta kararlı olan Buca Belediyesi, asfalt yapımına uygun olmayan sokaklarını 1 milyon 800 bin lira maliyetle taş parke kaplayarak yenileyecek.

Buca Belediyesi Buca sokaklarını baştan aşağı yeniliyor. 2017 yılının son ayında asfalt atağı yaparak Buca’nın yollarına 30 günde 30 bin ton asfalt döken Buca Belediyesi, hedef büyüttü. 2018 yılında kentin sokaklarına toplam 85 bin ton asfalt dökecek olan Buca Belediyesi, asfalt dökümüne uygun olmayan eğimli sokaklarına ise 30 bin metrekare taş parke döşeyecek. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, taş parke kaplama çalışmalarına da Laleli Mahallesinden start verdi.

Bölgeyi gezip, çalışmaları yerinde izleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, topografik yapısı, yapım şartları ne olursa olsun kentin her sokağına girmek için süratle çalıştıklarını vurguladı. Asfalt yapımına elverişli olmayan, aşırı eğimli bölgelerde araçların ve vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak, kaymaları önlemek için taş parke döşeneceğini söyleyen Başkan Piriştina, ihtiyaç duyulan cadde ve sokaklara 30 bin metrekare taş parke döşeneceğini açıkladı.

2018 yılında 20 milyon TL maliyetle toplam 85 bin ton asfalt serecek olan Buca Belediyesi, 1 milyon 800 bin maliyetle taş parke kaplama yaparak Buca’nın sokaklarını baştan yapacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35