“Biz Anadoluyuz Projesi” ile öğrenciler Edirne’ye uğurlandı

Erzincan’dan 180 öğrenci "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Edirne’ye yolculandı. İçişleri Bakanlığı 180 günlük eylem planıyla, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 21 İlden 15 yaş ve altı 50 bin çocuğun, Türkiye’nin farklı...

“Biz Anadoluyuz Projesi” ile öğrenciler Edirne’ye uğurlandı

Erzincan’dan 180 öğrenci "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Edirne’ye yolculandı. İçişleri Bakanlığı 180 günlük eylem planıyla, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 21 İlden 15 yaş ve altı 50 bin çocuğun, Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret etmelerini sağlayarak, İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması, çocuklar arasındaki kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması amacıyla, okullarda daha önce il dışına çıkamamış dar gelirli ailelerin çocuklarını "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında 10-11-12 Ekim 2017 tarihlerinde Edirne’de yapılacak etkinliğe götürdü.

"Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Erzincan’dan 180 öğrenci, 14 öğretmen refakatinde 10-11-12 Ekim 2017 tarihlerinde Edirne’de düzenlenecek etkinliklere katılmak üzere hava yolu ile yolculandılar.

Yolculama törenine Vali Yardımcısı Vekili Fatih Acar, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Millî Eğitim Müdürü Yardımcısı Mutlu Mayda, Şube Müdürleri ve veliler katıldı.

Yolculama töreninde öğrenci ve velilere hitaben bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün; “Biz Anadoluyuz Projesinin ana hedeflerinden biri güzel ülkemizin farklı güzelliklerini, öğrencilerimize sunmak, öğrencilerimizin birbirleri ile farklı illerdeki akranları ile gönül köprülerini kurabilmek açısından öğrencilerimiz için güzel bir fırsat ve güzel bir imkândır. Sevgili öğrenciler bu gezi esnasında gerçekten unutmayacağınız güzel anılarla döneceğinize inanıyorum. Büyük bir kafile halinde seyahat ediyorsunuz, programlara çok dakik bir şekilde uymanızı, sadece bir gezi için gitmediğinizi ve aynı zamanda Edirne’nin tarihi güzelliklerinden de ders almanızı ve Erzincan’ı unutmamanızı temenni ediyor, hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35