Belediyeden Yeşilımak’a ‘Şirin’ gerdanlık

Amasya’da hizmete giren Şirin Köprüsü, Yeşilırmak üzerindeki 14. köprü oldu. Akbilek ile Hacılar Meydanı Mahallelerini birbirine bağlayan gerdanlık görünümündeki köprünün açılışı törenle yapıldı.Şehrin 7 bin yılı aşkın tarihe...

Belediyeden Yeşilımak’a ‘Şirin’ gerdanlık

Amasya’da hizmete giren Şirin Köprüsü, Yeşilırmak üzerindeki 14. köprü oldu. Akbilek ile Hacılar Meydanı Mahallelerini birbirine bağlayan gerdanlık görünümündeki köprünün açılışı törenle yapıldı.

Şehrin 7 bin yılı aşkın tarihe sahip olduğunu anımsatan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, "Amasya’da bu 14. köprü. 7 bin yılda 7 köprü, son 7 yılda 7 köprü yapıldı. Bu bizim zamanımızda yaptığımız 7. köprüdür" dedi.

Başkan Özdemir, bir yılda tamamlanan köprünün yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olduğunu söyledi.

Köprünün açılışına Vali Dr. Osman Varol, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, diğer yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehrin çok iyi planlanarak uygun şekilde yönlendirilmesi gerektiğine değinen Vali Varol da, "Memnuniyetle müşahede ediyorum ki bu konuda belediyemiz layıkıyla görevini yerine getiriyor. Bir yandan şehrin tarihi korunarak gelecek kuşaklara aktarılırken diğer yandan insanlarımızın modern ihtiyaçlarına cevap verecek her türlü kentsel donanıma sahip yeni mahallelerin güzel bir şekilde geliştiğini görüyoruz. Mahallelerimiz modern şehirde bulunması gereken tüm imkanlara sahip. Her türlü detay düşünülüyor. Engelli vatandaşlarımızın hizmetinden tutun gençlerin ve diğer kuşakların sportif ihtiyaçlarına, rekreasyon alanlarına ve çevre güzelliğine dikkat edilmesine kadar her türlü tedbir düşünülüyor" diye konuştu.

Kurdele kesiminin ardından köprüde yürüyüş yapan Varol, Özdemir ile beraberindekiler daha sonra ırmak kenarını dolaştılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35