Başkan Tuna: "Hayatı ve mutluluğu paylaşmak için bir engel yok"

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi tarafından Korukent Mahallesindeki 45 bin metrekarelik alana yaptırılan Gençlik Merkezi, bu kez engelli çocukları ve gençleri ağırladı.Toroslar Belediyesi, Tebessüm Gönüllüleri Derneği, Doğanın...

Başkan Tuna: "Hayatı ve mutluluğu paylaşmak için bir engel yok"

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi tarafından Korukent Mahallesindeki 45 bin metrekarelik alana yaptırılan Gençlik Merkezi, bu kez engelli çocukları ve gençleri ağırladı.

Toroslar Belediyesi, Tebessüm Gönüllüleri Derneği, Doğanın Çocukları Derneği ile Mersin Motosiklet Spor Kulübü’nün işbirliğiyle engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla ‘Macera Parkı” adı altında gerçekleştirilen piknik etkinliğe katılan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yine engellileri yalnız bırakmadı. Ailelerin de katıldığı ve adeta eğlence parkuruna dönüşen gençlik merkezinde hazırlanan etkinlik, birbirinden güzel yarışmalarla renkli geçerken, engellilerin kendi aralarında yarıştığı değişik aktivitedeki yarışmalara Başkan Tuna’da eşlik ederek, onların heyecanına ortak oldu. Mersin Motosiklet Spor Kulübü’nün de destek verdiği etkinlikte ilk defa motosiklete binen engelli çocukların yüzündeki mutluluk ise görülmeye değerdi. Tuna da farkındalık oluşturmak amacıyla engelli çocuklar ve gençlerle motosiklete binip, kısa bir deneme sürüşü yaptı.

Etkinlikte konuşan Tuna, engellilerin önündeki engeli kaldırmanın en kısa yolunun onları anlamak ve onların mutluluğuna ortak olmaktan geçtiğine dikkat çekti. Gençlik Merkezi’nde düzenledikleri bu etkinlikte de engellilerin yüzündeki tebessümü görmenin mutluluk verici olduğunu belirtenTuna, Toroslar Belediyesi olarak engelli dernekleriyle her zaman diyaloglu bir çalışmalarının olduğunu söyledi. Turan, "Gençlik Merkezimizde engellilere yönelik macera parkı adı altında çok hoş bir piknik programı düzenledik. Buraya gelen engelli çocuklarımızın ve kardeşlerimizin yüzündeki o gülümsemeyi, tebessümü hep birlikte birleştirdik. Onlar için çok özel bizim için de çok güzel bir gün oldu. Engellilerimizin sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla kentimizdeki engelli derneklerimizle birçok program düzenliyoruz. İlçemizde ikamet eden engellilerimizin tespitini yaparak, bir kayıt altına aldık. Onlar için ne yapabiliriz konusunda engelli derneklerimizle hep diyaloglu bir çalışmamız var. Çağdaşkent Mahallemizde inşa ettiğimiz Engelliler Akademimizin ön tarafını da engellilerimiz için bir hobi bahçesi olarak düzenliyoruz. Amacımız, onların önündeki engelleri kaldırmak ve bir farkındalılık oluşturmaktır. Onlara acımak yerine yardımcı olma yönünde herkesin duyarlı olmasını istiyoruz. Onun için unutmamalıyız ki her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Sloganımızda, ’yoldan en iyi geçenler ardından gelenlere engel bırakmayanlardır’. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mutluluğu ifade etme mümkün değil. İçinde olmak, görmek ve yaşamak lazım. Biz de bu güzel etkinliği engellilerimizle hep birlikte yaşadık ve mutlu olduk” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35