Başkan Okay: "Dulkadiroğlu’nun geleceğini inşa ediyoruz"

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, temeli atılan kamu külliyesinin bölgede her alanda standardın yükselmesine neden olacağını belirtti.Başkan Okay, kamu külliyesi projesiyle Kahramanmaraş’ta bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek,...

Başkan Okay: "Dulkadiroğlu’nun geleceğini inşa ediyoruz"

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, temeli atılan kamu külliyesinin bölgede her alanda standardın yükselmesine neden olacağını belirtti.

Başkan Okay, kamu külliyesi projesiyle Kahramanmaraş’ta bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, bu projeyle yeni bir şehir merkezi inşa ettiklerini söyledi.

Kamu Külliyesi projesinin Dulkadiroğlu ilçesinin doğuya doğru gelişiminin önünü açtığını aktaran Başkan Okay, projenin temel atma aşamasında olmasına rağmen ilçeye çok büyük katkıları olduğunu aktardı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın da katılımıyla gerçekleştirilen temel atma töreninin bölgede heyecana yolaçtığını söyleyen Başkan Okay, bu heyecanın yansımalarından bir tanesinin de bölgenin konut standardının yükselmesi olduğunu belirtti.

Kamu külliyesinin bölgeye en önemli katkılarından bir tanesinin konut standardının yükselmesi olduğunu ifade eden Okay, “Kamu külliyesi projesiyle bölgenin her alanda standardını yükseltmeyi hedefliyoruz. Projenin şuan ki geldiği nokta bölgede yaşanan gözle görülür değişimleri ortaya koyuyor. Özellikle konut standardı konusunda batı bölgemizde olduğu gibi güzel bir standart yakaladık. Eski yapıların modern yapılara dönüştüğünü görüyoruz. Bunun yanı sıra vatandaşımızın bir umutla inşa ettiği ya da satın aldığı arsalarının değer kazandığını da net bir şekilde görüyoruz. İnşaatımızın tamamlanması ve tüm kamu kurumlarımızın hizmete başlamasıyla bölgenin daha da hareketleneceğini düşüyorum" diye konuştu.

Kamu külliyesi projesinin birçok bakımdan bir ilki barındırdığını aktaran Başkan Okay, “Kamu külliyesinin gerçekleştirdiği en önemli başarı doğuya doğru gelişimin önünü açmasıdır. Bunun yanı sıra biz bu kamu külliyesi alanını belediyemize ekonomik bir yük bindirmeden elde ettik. Yine bir ilk olarak bu kamu külliyesinde her türlü sosyal donatıyı düşündük. Kamu kurumlarının ortak kullanım alanlarını hesap ederek projeyi şekillendirdik” dedi.

Kamu külliyesini inşa ederken mevcut şehir merkezindeki tüm eksiklerin göz önünde bulundurulduğunu vurgulayan Başkan Okay, şunları kaydetti:

“Mevcut şehir merkezinde tecrübe ettiğimiz eksiklikleri göz önünde bulundurarak Kamu külliyesini inşa ediyoruz. Bu tecrübelerin başında otopark sorunu geliyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak kamu külliyesi içerisinde geniş otopark alanları oluşturuyoruz. Bunun yanı sıra kamu külliyesinin çevresinde ve içerisinde geniş sosyal alanlar oluşturuyoruz. Yine bu bölgemize hitap edecek modern ve tarihi dokuyu da yansıtacak olan güzel bir alışveriş alanı planlıyoruz" dedi.

Başkan Okay, son olarak kamu külliyesi ile oluşan yatırım fırsatını değerlendirmek isteyen girişimcileri bölgesine davet etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35