Başkan Asya, "Hizmetlerle kentimizin gelişimine ivme kazandırıyoruz"

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, şehrin birçok bölgesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.Kar yağışı öncesi her günü dolu dolu geçiren belediye ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor....

Başkan Asya, "Hizmetlerle kentimizin gelişimine ivme kazandırıyoruz"

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, şehrin birçok bölgesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Kar yağışı öncesi her günü dolu dolu geçiren belediye ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Birçok mahallede devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, söz konusu projelerin en kısa sürede tamamlanması için talimatlar verdi. Başkan Asya, ilk olarak Muratpaşa Mahallesi Kantere Caddesi mevkiindeki Şeyh Haşim Mezarlığındaki çalışmaları denetledi. Daha sonra Sunay Mahallesi Eski Erzurum Caddesi’ndeki asfalt hazırlık çalışmasını inceleyen Başkan Asya, yağışlar gelmeden söz konusu üst yapı çalışmalarının hızlandırılması yönünde talimat verdi. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, "Mezarlıklar gibi manevi değerlerimizi korumanın gayretindeyiz. Bu anlayışla kent merkezindeki mezarlıklarımızın bakım ve onarımlarını rutin olarak yapmaktayız. Ayrıca bu bölgelerin çevre düzenlemeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerimizin Şeyh Haşim Mezarlığının çevresine ihata duvarı örülmesi için gerekli ölçümleri yaptıktan sonra Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından başlatılan çalışmalar tamamlandı. Ekiplerimiz çevre düzenleme çalışmalarını da yaptılar. Bu hizmetimizle önemli bir eksikliği gidermiş olduk" dedi.

Altyapı projesi kapsamında kazı ve döşemelerin yapıldığı cadde ve sokakların kar yağışı öncesi asfaltlanacağını söyleyen Başkan Asya, "Yaklaşık 5 aydır yürüttüğümüz altyapı projesinde ciddi bir mesafe kat edildi. Kazı ve döşeme çalışmalarının tamamlandığı bazı bölgeleri geçici olarak onarırken, birçok cadde ve sokağı da yeniliyoruz. Eski Erzurum Caddesi’nde de şu anda asfalt hazırlığı yapılıyor. Ekiplerimiz kazı çalışmasının yapıldığı yolda söküm çalışması yapıyor. Hemen akabinde asfalt altı malzemelerin serimi ile sıkıştırma yapılacak. Hava şartlarının elverişli olması ile bu caddeyi de bir bütün olarak asfaltlayacağız” ifadelerini kullandı.

Son olarak Karni Deresi Rekreasyon projesinin uygulandığı bölgeye de giden Başkan Asya, buradaki vatandaşlarla sohbet etti. Oyun parkındaki çocuklarla da yakından ilgilenen Başkan Asya, onlara hediye vererek sevindirmeyi ihmal etmedi. Karni Deresi Rekreasyon projesinin Muş Belediyesinin prestij projelerinden olduğunu belirten Başkan Asya, atıl durumdaki bir alandan 100 bin metrekare yeşil alan oluşturarak vatandaşların kullanımına sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35