Bartın'da köylülerin tavuk çiftliği tepkisi

Ayhan ACAR/ BARTIN, () - BARTIN'ın Tuzcular Köyü'nde inşaatına başlanan tavuk çiftliğine karşı çıkan köylüler, basın açıklamasıyla tepki gösterdi. 50 haneli Tuzcular Köyü'nde, özel bir şirket tarafından kurulması planlanan...

Bartın'da köylülerin tavuk çiftliği tepkisi

Ayhan ACAR/ BARTIN, () - BARTIN'ın Tuzcular Köyü'nde inşaatına başlanan tavuk çiftliğine karşı çıkan köylüler, basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
50 haneli Tuzcular Köyü'nde, özel bir şirket tarafından kurulması planlanan 20 bin kapasiteli tavuk çiftliğinin yapımına başlandı. Tavuk çiftliğine karşı çıkan köylüler, inşaat alanında toplanarak tepki gösterdi. Tuzcular Köyü Muhtarı Kadir Kahraman, mevzuata göre yerleşim yerine en az 500 metre uzaklıkta olması gereken tavuk çiftliğinin evlerinin hemen yanında kurulduğunu söyledi. Kahraman, şöyle konuştu:
"Çiftlik yapılması planlanan arsanın hemen yanında evlerimiz var. Mevzuata göre yerleşim yerine 500, ormanlık alana ise 150 metre uzaklıkta olması gerekiyor. Hemen mahallemizin yanına kuruluyor. Biz buna karşıyız. Burası yapıldıktan sonra köyümüze kötü koku ve bir sürü hastalık yayacaktır. Tarımla geçiniyoruz. Tavuk çiftliği ürünlerimizi etkileyecektir. Yetkililere defalarca başvurmamıza rağmen olumlu bir yanıt alamadık. Yetkililerden çözüm bekliyoruz."
Şirket yetkilileri ise yasalara uygun olmayan bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35