Bartın Belediye Başkanı Akın muhtarlarla bir araya geldi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, muhtarları ve azalarla bir araya geldi. Akın, "Daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Bartın için birlikte mücadele etmeliyiz" dedi.Program Gazhane Kültür Parkı’nda gerçekleşti. Muhtarların talep ve...

Bartın Belediye Başkanı Akın muhtarlarla bir araya geldi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, muhtarları ve azalarla bir araya geldi. Akın, "Daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Bartın için birlikte mücadele etmeliyiz" dedi.

Program Gazhane Kültür Parkı’nda gerçekleşti. Muhtarların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Cemal Akın Bartın Belediyesi çalışmaları hakkında da bilgiler erdi. Başkanı Cemal Akın, nüfusun iki katına çıktığını belirterek "Bartın Belediyesi olarak kentimizin üç ana meselesi olan kanalizasyonun ırmağa akması, hava kirliliği ve yeni su hattı çalışmalarını çözmüş bulunmaktayız. İlimizin en büyük hibeli projesi olan Bartın Atık Su Arıtma ve İnkumu Derin Deniz Deşarjı Projesi ile Bartın Irmağını her gün akan 3 bin ton kanalizasyondan kurtardık. Ayrıca Belediye Meclisimizin 29 Aralık 2010 tarihinde aldığı kararla ilimize doğalgazın gelmesini sağladık. 28 Haziran 2012’de doğalgaz çalışmalarının startı verildi ve bugün itibariyle yüzde 98 bitmiş durumda. Vatandaşımız bu hizmetten faydalanıyor. Bir diğer önemli çalışmamızda su ile ilgiliydi. Çayır Köyü’nde bulmuş olduğumuz suyu 11,5 km taşıyarak ilimize kazandırdık. Bu çalışmalar halkımıza 50 yıl hizmet verecek çalışmalar. Bu çalışmaların yanı sıra Gazhane Kültür Parkı, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı, Karaçay Piknik Alanı gibi sosyal alanları da vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yeni sosyal alanların oluşturulması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Parkı çalışmamız büyük oranda bitti. Mayıs ayında açılışını gerçekleştireceğimizi umuyorum. 20 bin metrekarelik alanın içerisinde voleybol, basketbol, tenis sahası, buz pateni pisti, mini futbol sahası, mini golf sahası, 500 metrekare kafe, süs havuzu, bin metrekarelik çocuk oyun alanı, kondisyon aletleri, 6 bin metrekare peyzaj alanı, oturacak alanlar olacak. 7’den 70’ e herkese hitap eden çok güzel bir sosyal alan olacak ve bu bölgeye büyük hareketlilik kazandıracak. Kent Tarihi Müzesi projemizde ilimiz için büyük önem arz ediyor. Bartın’ın tanıtımı açısından bu projeye çok önem verdik. Allah nasip ederse 27 Ocak’ta açılışını gerçekleştireceğiz. Bir yandan bu çalışmaları yaparken bir yandan da araç ve ekipmanlarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. 2017 yılında araç ve makine parkımıza 2 milyon 700 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Göreve geldiğimizde ilimizin nüfusu 47 bin civarındaydı. Bugün ise 85 bin civarında. Bu hizmet demektir. Daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Bartın için birlikte mücadele etmeliyiz" ifadelerinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35