Bakan Zeybekci: "Hedef yüzde sıfır faiz inşallah"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumunun herhangi bir partinin meselesi olmadığını söyledi.AK Parti Kütahya İl Teşkilatınca Sevgi Yolu üzerinde düzenlenen mitingde bir konuşma yapan Bakan Nihat...

Bakan Zeybekci: "Hedef yüzde sıfır faiz inşallah"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumunun herhangi bir partinin meselesi olmadığını söyledi.

AK Parti Kütahya İl Teşkilatınca Sevgi Yolu üzerinde düzenlenen mitingde bir konuşma yapan Bakan Nihat Zeybekci, "CHP’li kardeşlerimin elinden tutun onlara deyin ki bu yeni sistemde CHP artık güçlü bir şekilde iktidara gelebilecek bir iktidar partisi haline gelebilecek. İlk etapta çünkü yüzde 50 ile almak zorunda ya yüzde 60-65’e hitap edebilen onların değerleriyle barışık onları kucaklayabilen yüzde 60-65, 70’e yakın projelerini, aşkını, sevdasını, ideallerini ve hayallerini anlatabilen, samimiyetini onlara gösterebilen bir yapıya bürünecek CHP Türkiye partisi haline gelecek, milletin partisi haline gelecek ve iktidar alternatifi olacak" dedi.

2001-2002 yılında toplanan 100 liralık verginin 87 lirasının faize gittiğini anımsatan Bakan Zeybekci, "100 liranın 87 lirası faize giderken 13 lirasıyla ne olur? Ancak gidesiniz IMF’in kucağına oturursunuz. ’Bu ülkeyi biz yönetemedik, gel sen yönet’ dersiniz IMF’e. O zamanda derler ki ’Tamam biz yönetelim. Sana para verelim. Sana 25-30 milyar dolar verelim.’ Ancak onunla memur maaşını ödersiniz. 100 liranın 87 lirası faize gidiyordu, şimdi kaç para gidiyor? Yüz liranın 10 lirası faize gidiyor diye Recep Tayyip Erdoğan bize yapmadığını bırakmıyor. Söylemediğini bırakmıyor. Burnumuzdan getiriyor. Hedef yüzde sıfır faiz inşallah" diye konuştu.

Bakan Zeybekci, daha sonra AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Ceyde Çetin Erenler ve AK Parti Kütahya milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ve Ahmet Tan ile birlikte halkı selamlayarak, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum için destek istedi.

Bakan Nihat Zeybekci, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nu makamında ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35