Bakan Arslan ve Eroğlu, Kars’ta 231 milyon liralık yatırımın temelini attı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Kars’ta inşa edilecek 231 milyon lira...

Bakan Arslan ve Eroğlu, Kars’ta 231 milyon liralık yatırımın temelini attı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Kars’ta inşa edilecek 231 milyon lira yatırım bedelli 9 adet tesisin temelini Kağızman ilçesinde attı.

Bakan Ahmet Arslan ve Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kağızman Gençlik Hizmetleri ve Spor Tesislerinde düzenlenen toplu temel atma töreninde, Kağızman Barajı, Arpaçay Koçköy Barajı, Kars Barajı Sulaması 1. Kısım, Kars Barajı Elektrik İletim Hattı Deplase İşi, Kars Barajı Enerji Nakil Hattı ve Telekom Hattı Geçişleri ile 5 adet taşkın koruma tesisinin temelini attı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Bu hizmetlerin bu kadar güçlü yapılmasının arkasında bir gerçek var. O gerçek ne? 15 yıldır Recep Tayyip Erdoğan, onun arkadaşlarının Binali Yıldırım’ın arkasında bu kadar güçlü durmanız var. Siz Allah’ın izniyle bu kadar güçlü destek verdikçe, siz bu kadar güçlü bizim arkamızda durdukça, hiç şüpheniz olmasın ki içimizdeki hainler kurduruyorlar. Bizi istemeyenler kurduruyorlar. Bizi istemeyenler ellerinden gelse bizi bir kaşık suda boğacaklar. Ama Allah’ın izniyle milletin birliği, milletin beraberliği, milletin kardeşliği ve milletin feraseti dün olduğu gibi bugün de onlara izin vermiyor. Nasıl ki 15 Temmuz’da izin vermediyse, ama yetmiyor" dedi.

"Kağızman’ın büyümesinden, Kars’ın büyümesinden buna bağlı olarak Digor’un büyümesinden, Sarıkamış’ın büyümesinden, Selim’in büyümesinden, Susuz’un büyümesinden rahatsız olanlar ve bu büyümenin 81 ilde kendini göstermesinden, Türkiye’nin büyümesinden, bizim büyümemizden rahatsız olanalar bizim yolumuzu kesmeye çalışıyor" diyen Arslan, "Bize engel olmak istiyorlar. Bize çelme takmak istiyorlar. Ama bilmedikleri bir şey var. Bilmedikleri şu FETÖ hain terör örgütü başı gibi adamlar çıkabilir. Onun gibi hainler çıkabilir. Hain terör örgütü mensupları çıkabilir. Ve FETÖ’cü olup Peygamber ocağı olan Mehmetçiğin kutsal üniformasının içine giren hainler çıkabilir. Ama 80 milyonun 15 Temmuz’daki gibi diline, dinine, ırkına, mezhebine bakmadan bir olarak, beraber olarak, meydanlara çıkabileceklerini hesaba katmadılar. Bir şey daha hesaba katmadılar. Gençlerin, gençlerin tankın önünde, topun önünde, merminin önünde, füzenin önünde durup, göğsünü siper edeceklerini hesaba katmadılar. Ve zannediyorlardı ki bu coğrafyada Nene Hatunlar 100 sene önce çıktı. Bir daha çıkmayacak. Öyle zannediyorlardı. Ama değerli bacılarım, değerli analarım sizin birer Nene Hatun olduğunuzu hesaba katmadılar" diye konuştu.

"Fitne ile fesatlık ile terör örgütleriyle sizinle baş edemeyeceklerini görenlere, başka yollara baş vurmaya başladılar"

Bakan Ahmet Arslan, "Allah sizlerden razı olsun. Siz 15 Temmuz’da öyle bir şamar vurdunuz ki 7 düvel duydu. 7 düvel duydu ama zannediyorlar ki 15 Temmuz geride kaldı. Bu millette olanları unuttu. Hiç şüpheniz olmasın. Ecdadın izinden giderek, 100 sene önce nasıl istiklal ve istikbal mücadelesi yaptıysak, nasıl düşmanları bu topraklardan attıysak ve modern dünyada 100 sene sonra 15 Temmuz’da olduğu gibi bundan sonrada eğer bir hain çıkarsa, eğer bizi karıştırmaya çalışan, bizi birbirimize düşürmeye çalışan birisi çıkarsa, düşürmeye çalışan biri çıkarsa hiç şüpheniz olmasın ki Kağızman da 80 milyon da, Türkiye’nin bütün vatandaşları her yerde ama her yerde onlara ders verecek. En büyük dersi ne zaman verecek biliyor musunuz? Bakın fitne ile fesatlık ile terör örgütleriyle sizinle baş edemeyeceklerini görenlere, başka yollara baş vurmaya başladılar. Başka şeyler yapmaya başladılar. Ve en son gördüler ki, 16 Nisan’da bu millet bir olacak, beraber olacak. Hep beraber geleceğini sahip çıkacak. İstikbaline ve istiklaline sahip çıkacak. Daha da önemlisi çocuklarının ve torunlarının geleceğine sahip çıkacak. İşte bunu görenler, bunu gören dış güçler, aramızdaki hainlerin yetmediğini, terör örgütlerinin yetmediğini, maşaların yetmediğini gördüler, bizzat kendileri yola çıkmaya başladılar. Kendileri bizi engellemeye kalktılar. Ekonomik olarak, sosyal olarak bizim Avrupa’da soydaşlarımızla, vatandaşlarımızla konuşmamızı engelleyerek, 16 Nisan’da hayır çıkacağını zannediyorlar. Kusura bakmasınlar, geçmişteki gibi bu coğrafyada onların menfaatini düşünen yöneticiler yok. Onların menfaatini düşünen cumhurbaşkanı yok. Onların menfaatini düşünen başbakan yok. Bakanlar yok, milletvekilleri yok. Bundan sonra 15 yıl olduğu gibi milletinin menfaatini, memleketinin menfaatini coğrafyasının menfaatini daha da önemlisi dünyadaki mazlumların ve mağdurların menfaatini düşünen bir yönetim var" ifadelerini kaydetti.

"Kağızman türküsüyle temel attı"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın ardından konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, törende cep telefonundan "Kağızman’a ısmarladım nar gele" türküsünü açtı. Bakan Veysel Eroğlu, Kağızman’da temeli atılan yatırımları anlattıktan sonra cep telefonuyla çaldığı ‘Kağızman’a ısmarladım nar gele’ türküsünü söyledi. Eroğlu’na Kağızmanlılar da eşlik etti.

Konuşmaların ardından yatırımların temeli atıldı. Törene; Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Jandarma Alay Komutanı Albay Serdar Güngör, Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, İlçe Belediye Başkanları, daire amirleri, partililer ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35