Azez Ve Kırsalında Ateşkese Uyuluyor

Suriye’de 5 yıldır süren iç savaşın ardından sağlanan ateşkes gece saatleri itibariyle yürürlüğe girerken, Kilis’in karşısındaki Halep’in Azez ilçesi ile kırsalında ateşkese uyulduğu bildirildi.Suriye’de 5 yıldır süren çatışmanın...

Azez Ve Kırsalında Ateşkese Uyuluyor
Suriye’de 5 yıldır süren iç savaşın ardından sağlanan ateşkes gece saatleri itibariyle yürürlüğe girerken, Kilis’in karşısındaki Halep’in Azez ilçesi ile kırsalında ateşkese uyulduğu bildirildi.
Suriye’de 5 yıldır süren çatışmanın ardından ilk kez kararlaştırılan ateşkes uygulamaya girerken, TSİ 00:00’dan itibaren geçerli olan ateşkesin, 2 hafta boyunca yürürlükte kalacağının açıklanmasından sonra Kilis’in karşısında bulunan Azez ilçesi ile kırsalında gece saatlerinden itibaren çatışmalar durdu. Sınırın Suriye tarafında sessizlik hakim olurken, sınır hattında da olağanüstü bir hareketlilik yaşanmıyor. Bazı Suriyeliler, ülkelerine dönmek için Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine gidiyor. Türkiye’de çeşitli hastanelerde tedavi gördükten sonra iyileşen Suriyelilerin bir kısmı da ülkelerine dönüyor. Öncüpınar Sınır Kapısı ve çevresinde olağanüstü bir hareketlilik yaşanmadığı gözlendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35