Afyonkarahisar’daki öğrencilerden Hatay’daki öğrencilere mektup var

Afyonkarahisar’da bir ilkokulda eğitim gören öğrenciler, dostluk köprüsü kurmak ve moral vermek için Hatay’daki bir okulun öğrencilerine mektup gönderdiler.Sultandağı ilçesi Yeşilçiftlik beldesinde bulunan Yeşilçiftlik İlkokulu 3. sınıf...

Afyonkarahisar’daki öğrencilerden Hatay’daki öğrencilere mektup var

Afyonkarahisar’da bir ilkokulda eğitim gören öğrenciler, dostluk köprüsü kurmak ve moral vermek için Hatay’daki bir okulun öğrencilerine mektup gönderdiler.

Sultandağı ilçesi Yeşilçiftlik beldesinde bulunan Yeşilçiftlik İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinden gelen isteklere Okul Müdürü Ali Gökçe ve Sınıf Öğretmeni Barış Çetinkaya da destek olunca, sınır bölgesinde olan ve Zeytin Dalı Operasyonu’nun merkezi Hatay’daki Aktepe Cemil Meriç İlkokulu 3. sınıf öğrencileri ile dostluk köprüsü kurmak ve onlara moral vermek için mektup arkadaşlığı ile ilk adımlar atıldı.

Mektup gönderen öğrenciler, “Eskiden mektuplaşmak varmış, biz kitaplardan okuyoruz. Askerlerimize hep dua ediyoruz aynı zamanda orada bulunan kardeşlerimizi de unutmadık. Onlara moral vermek için mektuplaşmak istedik. Öğretmenlerimizde bize destek verdi ve ilk mektuplarımızı gönderiyoruz. Ülkemizdeki yaşayan tüm kardeşlerimizi seviyor ne zaman dara düşerlerse yanlarında olmak istiyoruz” diye konuştular.

Mektuplar her bir öğrenciden Hatay’daki Aktepe Cemil Meriç İlkokulu 3. sınıf öğrencilerine ayrı ayrı yazılırken PTT aracılığıyla gönderildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35