12 Kasım Düzce Depreminin yıldönümü

MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu 12 Kasım 1999 Düzce Depreminin 18. Yıldönümü hakkında yazılı bir açıklama yaptı.Şengüloğlu açıklamasında “Düzce’nin kaderinin 30 saniyede yeniden şekillendiği, 710 kişinin öldüğü,...

12 Kasım Düzce Depreminin yıldönümü

MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu 12 Kasım 1999 Düzce Depreminin 18. Yıldönümü hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Şengüloğlu açıklamasında “Düzce’nin kaderinin 30 saniyede yeniden şekillendiği, 710 kişinin öldüğü, 2 bin 679 yaralandığı, binlerce kişinin evsiz kaldığı depremin 18. yıldönümünde acılar yeniden tazeleniyor. Hepimizin bildiği gibi niteliksiz yapılaşmanın en vahim sonuçlarını depremlerde yaşadık. Gelecekte de depremlerin olabileceği gerçeğini gözardı etmeden şehirleşmek, deprem olgusuyla yaşamayı öğrenmek, depreme uygun yapılaşmayı yaygınlaştırmak ve her bir vatandaşımızı bilinçlendirmek zorundayız. Türkiye bir deprem ülkesidir ve şehrimiz deprem bölgesinde yer almaktadır. Bu yüzden afetler oluşmadan önce gerekli tedbirleri almamız gerekir. “Deprem Öldürmez Bina Öldürür” sözünü asla unutmamalıyız. Bu vesileyle 12 Kasım Depremi’nin 18. yıl dönümünde bu depremlerin tekrar yaşanmamasını temenni ediyor ve depremde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine sabır diliyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35