Şahinbey’den anlamlı hediye

Şahinbey Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Kuran-ı Kerim okumayı öğrenen öğrencilere sertifika verilirken, hediye olarak ise Kuran-ı Kerim dağıtıldı. Düzenlenen törende 20 Ağustos’ta gerçekleşen saldırı sonucu yaşamını yitiren minik...

Şahinbey’den anlamlı hediye
Şahinbey Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Kuran-ı Kerim okumayı öğrenen öğrencilere sertifika verilirken, hediye olarak ise Kuran-ı Kerim dağıtıldı. Düzenlenen törende 20 Ağustos’ta gerçekleşen saldırı sonucu yaşamını yitiren minik Emine Nisa Gören de anıldı.
Gençlerin manevi duygularla yetişebilmesi için sosyal tesislerde Kuran-ı Kerim eğitimi veren Şahinbey Beleyesi 8 bin 95 öğrenciye daha sertifikalarını verdi. Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra Gaziantep İl Müftü Vekili Mehmet Yaman, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Şahinbey Halk Eğitim Müdürü Salih Erdemci, belediye başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Program, şehitlerimiz ve 20 Ağustos’ta terör saldırısında şehit olan Emine Nisa Gören adına saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve ardından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Şahinbey Belediyesi 2013-2015 yılları arasında Kuran-Kerim okumaya başlayanlara, 25 bin 675 adet Kuran-ı Kerim dağıttı.
“Öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ederim”
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kuran-ı Kerim öğrenen öğrencileri tebrik ederek, “Ülkemiz son günlerde çok önemli imtihanlardan geçiyor. Bir ülkenin tarihi boyunca göremeyeceği olayları kırk gün içerisinde yaşadık. Kuran-ı Kerim’i öğrenen ve hayatında da onu rehber olarak kabul edip yaşayacak olan öğrencilerimizi, Kuran-ı Kerim’i öğreten öğretmenlerimizi ve emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.
Küçük Emine’de kuran-ı kerim öğreniyordu
Tahmazoğlu 20 Ağustos’ta düzenlenen hain saldırı sonrası yaşamını yitiren Emine Nisa Gören’i de anarak şöyle devam etti, “Biliyorsunuz bir 15 Temmuz süreci yaşadık. Bu haince yapılan teşebbüs halkımız tarafından bertaraf edildi. 20 Ağustos günü Şahinbey İlçemizin Beybahçe Mahallesi’nde, bir kına gecesinde bomba patlatılarak 54 kardeşimiz şehit edildi. Bu 54 kardeşimizden bir tanesi yine sizler gibi sosyal tesisimize gelip Kuran-ı Kerim öğrenen Emine Nisa Gören’di. Allah tüm şehitlerimize ve Emine kardeşimize rahmet eylesin. Vatan olmazsa hiçbir şey olmaz. Vatan olmazsa ne Kuran-ı’mızı okuya biliriz, ne namazımızı kıla biliriz ne de namusumuzu koruya biliriz. Bu nedenle vatan sevgisi imandandır ve imanlı bir nesil yetiştirmek bu açıdan çok önemlidir. İmanlı, vatanını milletini seven bir nesil yetişmesi için sosyal tesislerimizde gençlerimize Kuran-ı Kerim öğretip, Çanakkale’ye götürüyoruz” ifadelerini kullandı.
‘‘Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın’’
Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, öğrencilere Kuran-ı Kerim’i öğreten öğretmenleri tebrik ederek, “Bugün bizim için özel bir gündür. Zira Rabbimizin insanlığa gönderdiği son kitap olan Kuran-ı Kerim’i, Rabbimizin kelamını, beynine ruhuna nakşeden öğrencilerimize, Allah’ın kelamını öğreten hocalarımıza ve onlara bu imkanı sunan belediye mensuplarıyla beraberiz. Rabbim bu birlikteliğimizi hayırlara vesile eylesin” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere sertifikalarını ve Kuran-ı Kerimlerini dağıttı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35