GTO’nun bir girişimi daha sonuç verdi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, sigorta acentelerinin KOBİ destek kapsamına alındığını belirterek, "Bundan böyle sigorta acenteleri de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme...

GTO’nun bir girişimi daha sonuç verdi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, sigorta acentelerinin KOBİ destek kapsamına alındığını belirterek, "Bundan böyle sigorta acenteleri de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) desteklerinden faydalanabilecek” dedi.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınarak KOSGEB desteklerinden faydalanması amacıyla uzun süre meslek komitesi aracılığıyla Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde yürütülen girişimlerin sonuç vermesinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek, düzenleme ile sigorta acentelerinin hayalinin gerçekleştiğini söyledi. GTO Başkanı Hıdıroğlu, Ankara ziyaretlerinde ve bakanların GTO ziyaretlerinde ticari hayatta yaşanan problemler ve çözüm önerileri ile ilgili raporlarını Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’a sunduklarını kaydetti. raporlarda sigorta acentelerinin KOBİ statüsüne alınması konusunda destek istediklerini hatırlan Hıdıroğlu, "Bakanlar Kurulu kararıyla sigorta acenteleri ve aracıları KOSGEB tarafından verilecek Hizmetler ve desteklerden yararlanacak Küçük ve Orta büyüklükteki işletmeler listesine dahil edildi. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınması sektörün gelişmesine büyük katkı sağlayacak” dedi.

Konuyu gündeme getiren GTO Sigorta Acenteleri Meslek Komitesi’ne teşekkür eden Hıdıroğlu, yazılı açıklamasında konuyu uzun süredir her platformda gündeme getirerek, destek istediklerini belirterek, "KOSGEB’in kriterlerini sağlayan her sigorta acentesi KOSGEB desteklerinden faydalanacak. Türkiye genelinde 16 bin, kentimizde ise 250’ye yakın sigorta acentesi KOSGEB desteklerinden faydalanarak işlerini büyütmek için destek kullanabilecekler. Sigorta Acentelerinin uzun yıllardır süren hayali gerçek oldu. Sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınması kararı nedeniyle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye , KOSGEB Başkanlığına ve emeği geçen herkese sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Üyelerimizin sorunlarını aktardığımızda çözüm üretilmesi bizim geleceğe yönelik umutlarımızı daha da artırıyor” diye konuştu.

Bu gelişme üzerine GTO Yönetim Kurulu Üyesi ve Sigorta Acenteleri Meslek Komitesi meclis üyesi M. Sami Akay Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu’nu ziyaret ederek üyeler adına emeği geçenlere teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35