GKV’li Minikleri Gezegen Evini mercek altına aldı

Gaziantep Kolej Vakfı Anaokulu öğrencileri gezegen evini mercek altına alarak Planetaryum incelemeler yaptı. Minik öğrenciler burada uzay bilimleri hakkında bilgiler alırken bir çok deneyi de yaparak dünyamız ve uzay hakkında bilmedikleri bir...

GKV’li Minikleri Gezegen Evini mercek altına aldı

Gaziantep Kolej Vakfı Anaokulu öğrencileri gezegen evini mercek altına alarak Planetaryum incelemeler yaptı. Minik öğrenciler burada uzay bilimleri hakkında bilgiler alırken bir çok deneyi de yaparak dünyamız ve uzay hakkında bilmedikleri bir çok konuyu öğrendi.

2017-2018 eğitim öğretim yılında bir çok sosyal sorumluluk projesiyle gündeme gelen Gaziantep Kolej Vakfı anaokulu öğrencileri gezegen evine düzenledikleri gezide Planetaryum’u mercek altına aldı. Öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenme metoduyla eğitim gördüğü GKV Özel Okullarında öğrencilerin sürekli çevre gezilerine götürüldüğünü ve yaşadıkları kenti yakından tanımaları için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden GKV Özel Okulları Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut “Öğrencilerimizle birlikte Planetaryum ’da incelemeler yaptık. 6 yaşlar grubundan oluşan toplam 222 öğrenciden oluşan gruplarımız sınıf öğretmenleri eşliğinde teknolojiyle iç içe bir ambiyansa sahip gezegen evinde incelemeler yaptı. Astronomi ve fizik oyunlarıyla miniklerimiz hem öğrendi hem eğlendi. Boyama çalışması ve gezegen eğitiminde yaptıkları uzay mekikleri güzel bir hatıra oldu. Bu tür etkinliklerimizi dönem sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35