Gaziantep’te “Muhtar Akademisi” Kuruluyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, mahalli yönetimlerde toplam kaliteyi artırmak ve daha etkin bir yönetim sağlayabilmek için “Muhtar Akademisi” kurdu.Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Murat Tural, yaptığı açıklamada,...

Gaziantep’te “Muhtar Akademisi” Kuruluyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, mahalli yönetimlerde toplam kaliteyi artırmak ve daha etkin bir yönetim sağlayabilmek için “Muhtar Akademisi” kurdu.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Murat Tural, yaptığı açıklamada, akademi kapsamında merkez ve ilçelerdeki muhtarlara, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde akademisyenler tarafından eğitim verileceğini söyledi.
Eğitimlerde, Türkçe, kişisel iletişim becerileri, halk sağlığı, uyuşmazlık arabuluculuk, insan hakları, kamu yönetimi, liderlik ve temel bilgisayar gibi konuların anlatılacağını belirten Tural, konuşmasında “Mahalli yönetimle ilgili kalitenin daha da yükseltilmesi ve daha etkin bir yönetim sağlanabilmesi için muhtarlarımıza akademik düzeyde eğitim vermek için harekete geçtik. Eğitim, 7 Mart Pazartesi günü başlayacak. Haftada 4 gün iki grup şeklinde gerçekleşecek eğitimler, muhtarlardan talep geldikçe devam edecek” şeklinde ifadelere yer verdi.
Eğitimin tamamlanmasının ardından mezuniyet düzenleneceğini aktaran Tural, “Muhtarlarımız sertifikalarını cübbe giyerek Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılacağı törende alacaklar” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35