Zafer alayına katılım çağrısı

Türk İş, Birleşik Kamu İş, Eğitim İş, Kadın Platformu, Temad, Talat Paşa Komitesi, Add, Çydd, Vatan Partisi, Tgb Yöneticilerinin Katıldığı Basın Toplantısında 30 Ağustos Zafer Alayına Katılma Çağrisinda Bulunuldu.

Zafer alayına katılım çağrısı
Eskişehir’deki bazı sendika, sivil toplum kuruluşu, dernek ve partiler, 30 Ağustos Zafer alayına katılma çağrısında bulunuldu.
Birleşik Kamu İş İl Temsilcisi ve Eğitim İş Eskişehir Şube Başkanı Ebru Sungar, Türk İş, Birleşik Kamu İş, Eğitim İş, Kadın Platformu, TEMAD, Talat Paşa Komitesi, ADD, ÇYDD, Vatan Partisi, TGB yöneticilerinin katıldığı basın toplantısında katılımcı kuruluşlar adına konuşma yaptı. Sungar, 30 Ağustos Zaferiyle tüm mazlum uluslara örnek olduğumuzu ve ulusumuzun hiç şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirdiğini söyledi.
Bu mücadelenin sonucunda özgür, bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atıldığını ve bir çok devrimin gerçekleştirildiğini belirten Sungar, “30 Ağustos Salı günü Adalar Atatürk Caddesi girişinden akşam saat 19.00’da toplanılmaya başlayacağız. ‘Başkomutanımız Atatürk’le Zafer Alayı’ yürüyüşüne Türk bayraklarıyla, Atatürk posterleri ve ışıklarıyla tüm Eskişehir halkını davet ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35