Türkiye Profesyonel Kick Boks Şampiyonası Devam Ediyor

Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Kick Boks sporcularının profesyonelliğe yükselebilmesi için Eskişehir’de düzenlediği turnuva bugün de devam etti.81 ilden gelen sporcular, Atatürk Spor Salonu’nda profesyonel olabilmek için çalışıyorlar....

Türkiye Profesyonel Kick Boks Şampiyonası Devam Ediyor
Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Kick Boks sporcularının profesyonelliğe yükselebilmesi için Eskişehir’de düzenlediği turnuva bugün de devam etti.
81 ilden gelen sporcular, Atatürk Spor Salonu’nda profesyonel olabilmek için çalışıyorlar. Şampiyona, sporcuların profesyonel olarak kayıt altına alınması ve uluslararası alanda klasman sahibi olmaları amacı taşıyor. Federasyon aynı futbolda olduğu gibi boksta da bir lig kurarak, şampiyonada ilk 8’e giren oyuncuları lige alınacak. 17 erkek, 13 bayan sikletinde yapılacak şampiyonada kask, ayak botu ve kaval kemiği koruyucusu kullanılmayacak. Türkiye şampiyonu olan sporcuya şampiyonluk kemeri, 2. ve 3. olan sporculara ise madalya verilecek. Bugün sabah başlayan elemeler, açılış seramonisi ile devam etti. Eleme ve yarı finallerin ardından yarın sabah yarı final karşılaşmaları ile şampiyona devam edecek. Öğle arasının ardından ise final karşılaşmaları oynanacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35